Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2591
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ponad 2 mln na remonty dróg i budynków

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Poniedziałek, 12 marca 2012, 12:04
Aktualizacja: 12:05
Autor: opr. PAW
Fot. red
Wyremontowane zostaną trzy odcinki dróg: dwa w gminie Stare Bogaczowice, jeden w Walimiu. Prace remontowe planuje się też w budynku Domu Dziecka w Jedlinie Zdroju oraz budynku PCPR przy ul. Ogrodowej. Szacunkowy koszt prac to blisko 2,5 ml zł.

O pieniądze na likwidację pięciu szkód spowodowanych silnymi i obfitymi opadami deszczu wnioskowało Starostwo Powiatowe do MSWiA. Jest już decyzja potwierdzająca, że środki zostały przyznane na wszystkie zadania: remonty dróg i budynków.
– W tej chwili opracowujemy dokumentację do przetargu na remonty trzech odcinków dróg powiatowych. Wykonawcy zostaną wyłonieni do końca maja – mówi starosta Robert Ławski.

Planuje się wykonanie remontu 2,5 km odcinka ul. Wiejskiej w Walimiu, kolejne dwa remonty będą przeprowadzone w gminie Stare Bogaczowice, gdzie ma zostać wyremontowane 3,5 km drogi: odcinek między Nowymi a Starymi Bogaczowicami oraz odcinek między Starymi Bogaczowicami a Cieszowem.

W ramach pozyskanych środków do końca września wyremontowane zostaną również pomieszczenia oraz taras w budynku Domu Dziecka w Jedlnie Zdroju, placówki prowadzonej przez powiat wałbrzyski oraz dachu budynku oraz pomieszczeń PCPR przy ul. Ogrodowej.

O pieniądze wnioskowało Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu do MSWiA, z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group