Zalogowanych: 5

Słupsk: Porażka juniorów koszykarskiego Gónika

Sobota, 8 kwietnia 2017, 14:47
Aktualizacja: 14:48
W Słupsku juniorzy Górnika biorą udział w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski U–18.

W pierwszym spotkaniu nasi zawodnicy zmierzyli się z rówieśnikami z Polonii Warszawa.

Pierwsza kwarta nie była zbyt udana w wykonaniu naszych koszykarzy. Górnicy mieli przede wszystkim problemy z grą w defensywie i Poloniści dość łatwo zdobywali punkty i w efekcie po 10 minutach Polonia zbudowała 6-punktową przewagę. W drugiej ćwiartce ekipa ze stolicy utrzymywała cały czas nieznaczną przewagę i po 20 minutach było 44-38 dla Polonii. W trzeciej kwarcie Górnik zagrał bardzo dobrze w obronie i to szybko przełożyło się na wynik, bo po 30 minutach mieliśmy remis po 57. Niestety, początkowe minuty ostatniej kwarty zadecydowały o wyniku meczu. Polonia odskoczyła na 78-65 i mimo bardzo ambitnej postawy wałbrzyszan i świetnej gry Kleinowskiego, biało-niebiescy nie dali rady zniwelować tej różnicy.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Polonia Warszawa 74:80 (17:23, 21:21, 19:13, 17:23)

Górnik: Kleinowski 20, Tyszka 14, Szymański 14, Frankiewicz 9, Makarczuk 9, Podejko 6, Kłyż 2, Adamek 0, Antkowiak 0.