Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 1500
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Posłanka Mrzygłocka przewodniczącą Komisji Nadzwyczajnej

Wiadomości: Wałbrzych/Kraj
Środa, 7 sierpnia 2013, 12:51
Aktualizacja: Czwartek, 8 sierpnia 2013, 15:02
Autor: red
Fot. red
Izabela Katarzyna Mrzygłocka została przewodniczącą Podkomisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach dla pracowników i przedsiębiorców na rzecz ochrony miejsc pracy, związanych z łagodzeniem skutków spowolnienia gospodarczego lub kryzysu ekonomicznego (druk sejmowy nr 1434).

Podkomisja Nadzwyczajna została powołana podczas wspólnego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, na którym odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy uzasadniane przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Do szczegółowego rozpatrzenia projektu powołana została podkomisja, której przewodniczy posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Regulacja zakłada m.in. dopłaty do wynagrodzeń dla pracowników zagrożonych zwolnieniami oraz utrzymanie zatrudnienia i zapobieganie zwolnieniom zagrożonych pracowników w sytuacji trudności pracodawcy związanych z pogorszeniem się warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorca ubiegający się o dopłaty będzie musiał jednak wykazać, że w ciągu pół roku jego obroty gospodarcze spadły przynajmniej o 15 proc. oraz że nie zalega z podatkami i składkami od wynagrodzeń.

- Wszystkim zależy na sprawnym i szybkim procedowaniu projektu. Pilność ustawy wymuszona jest sytuacją na rynku pracy. Proponowana regulacja ma być swego rodzaju wspornikiem dla przedsiębiorców w czasie przestoju ekonomicznego. Dostrzegamy konieczność wprowadzenia regulacji, które pomogą utrzymać miejsca pracy. Rozumiemy, że relacja pomiędzy działaniami rządu, przedsiębiorcami a pracownikami stanowi system naczyń połączonych. Równowaga to bardzo ważna sprawa, szczególnie teraz. Zwiększające się bezrobocie jest dla każdej ze stron niekorzystne, dlatego musimy wspólnie mu przeciwdziałać- podkreśla przewodnicząca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~ 7-08-2013 13:06
Co nas to obchodzi? Ta kobita i tak nic konkretnego nie robi.
~Wałbrzych 7-08-2013 14:57
Robi więcej niż Zalewska bo Mrzygłocka chociaż ma właściwe biuro w Wałbrzychu a nie tak jak Zalewska filie.
~księgowy 7-08-2013 15:16
W skrócie działalność tej komisji od przelewania wody wygląda tak; Będziemy dopłacać do wynagrodzeń pracowniczych , a pieniądze na to wezmiemy z wyższych podatków od przedsiębiorców, którzy w coraz większej skali zaczną exodus do UK i zwalniać ludzi w Polsce. Czyli magiczne koło przepływu pieniędzy się zamknie, ale za to posłanka + legiony urzędoli będą miały co robić, bo część kasy z tego przedsięwzięcia pójdzie na ich wypłaty czyli na przejedzenie . Niestety znajomość ekonomii naszych posłów zakończyła się na znajomości szkodliwych dogmatów Keynesa które z uwielbieniem stosują socjaliści, z widocznym, katastrofalnym skutkiem. Wbijcie sobie do głowy panie i panowie posłowie; zamożność ludzi bierze się z produkcji ,eksportu i niskich podatków na poziomie max 10% bez vatów i sratów
~ewa 7-08-2013 15:20
Szanowni Państwo miedzy posiadaniem biura a aktywnością wynikającą z piastowanej funkcji to przepaść.Fajnie jest jak czyta się merytoryczne opinie-Pozdrawiam
~księgowy 7-08-2013 15:20
Jeszcze coś, p.Mrzgłodzka; Wystarczy jak obniżycie firmom podatki i składki ZUS oraz przestaniecie się wtrącać do prowadzenia biznesu szerokopojętego. To jest jedyne wyjście z tej katastrofy co pokazują fakty historyczne i praktyka dziejowa, a nie powoływanie komisji aby zwiększyć popularność i wspólne gęganie.
~telewidz 7-08-2013 16:54
Mrzygłodzka robi więcej od Zalewskiej, tylko żadne media o tym nie piszą. A skąd przeciętny Kowalski czerpie informację ? Z "arcyprawdomównej" telewizji D... Stąd potem zakłamany obraz wykreowanych sztucznie autorytetów, Nowaków, Rosiaków, Wildów ...
~rolnik z PRL 7-08-2013 17:07
Co się zbiera najpierw - buraki, czy pszenicę? Najpierw zbiera się KOMISJA!
~al 7-08-2013 18:55
Mrzygłocka robi dożo dla Wałbrzycha to jest moja opinia i tak uwarzam. W przyszłości to docenicie
~ 7-08-2013 18:58
A ja tam wole ZALEWSKA i to 100 razy bardziej niż mrzygłocka bo chociaż czymś konkretnym się zajmuje. Nie to co ta z obrazka u góry.
~zyga 7-08-2013 21:10
Za pełnienie tej,,ważnej"funkcji to niezła kasiutka wpadnie na konto tej pani.Żyć nie umierać.Dzięki niej i jej kolesiom(politykom i innym darmozjadom) średnia krajowa wynosi dzisiaj ponad 4 tysiaki.Wyższa średnia krajowa to kolejny cios w emerytów i rencistów ponieważ są one naliczane jako procent od niej.W latach 80-tych zwykły robol potrafił zarobić 140-150% średniej krajowej a dzisiaj jest to zaledwie 25% więc i emeryturka będzie do olewki.
~księgowy 7-08-2013 22:12
"dożo" i uwarzam" - oto właśnie lumpenelektorat Peło. Katastrofa cywilizacji łacińskiej.
~:))) 8-08-2013 10:42
"projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach dla pracowników i przedsiębiorców na rzecz ochrony miejsc pracy, związanych z łagodzeniem skutków spowolnienia gospodarczego lub kryzysu ekonomicznego"-> następna bzdura,która tylko obciąży polskiego podatnika :) dobrym przepisem jest obarczenie obcych kapitalistów podatkami wyższymi jak rodzimych - daję 100% że polska gospodarka ruszy i zmniejszy się bezrobocie :)) dlaczego Ci u góry traktują nas jak byśmy byli kalekami intelektualnymi i nie potrafili powiązać przyczyn ze skutkiem?
~Piskorz 8-08-2013 13:38
Szanowny Księgowy, jeszcze nie rozumiesz po co są komisje, podkomisje, popodkomisje. Popopopodkomisje są po to, aby zalegalizować przydział środków pieniężnych wybranym pracodawcom, zorganizowanym w licznych różnego rodzajów związkach, clubach wiecznie podnoszącym lament nad swoją ciężką dolą. Oczywiście środki będące w gestii Min. PiPS są środkami budżetowymi pochodzącymi z naszych podatków i np. te, które przeznaczone były na ochronę miejsc pracy, będą rozdzielane pracodawcom wg. regulaminu stworzonego przez podkomisję składającą się z pracodawców, tak zawiłego i zamotanego, że miliony przejdą koło nosa i nikt nie będzie wiedział o co chodzi. Właśnie, o to chodzi, rozmycie odpowiedzialności, to są główne zadania wszelkiego rodzaju popopodkomisji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group