Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4272
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Powiat podpisał umowę z Czechami

Środa, 20 kwietnia 2011, 10:46
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2011, 11:16
Autor: red
Wałbrzych: Powiat podpisał umowę z Czechami
Fot. Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu
Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu podpisało umowę partnerską o współpracy z dwoma czeskimi gminami: Mezimesti oraz Nechanice.

O nawiązanie współpracy z gminami czeskimi zabiegał bardzo mocno Andrzej Lipiński, Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. Wcześniej dochodziło do rozmów i spotkań roboczych i teraz wreszcie współpraca między stronami została formalnie zawarta.

Współpraca ma dotyczyć głównie kwestii sportu, kultury, nauki, szkolnictwa, turystyki, ochrony środowiska, rozwoju infrastruktury drogowej, opieki społecznej i gospodarki.

W imieniu powiatu wałbrzyskiego umowę podpisali: starosta Robert Ławski oraz Andrzej Lipiński. Stronę czeską reprezentowali: Eva Muckova - Starościna Mezimesti oraz Jiri Pechar - Starosta Nechanic wraz z zastępczynią Haną Jarosovą.
- Powiat Wałbrzyski i miasta Mezimesti oraz Nechanice będą wspierać się w realizowaniu wspólnych projektów oraz w pozyskiwaniu środków unijnych, które posłużą przede wszystkim promowaniu wzajemnego potencjału turystycznego. Złożyliśmy już pierwszy wspólny projekt dotyczący tzw. mobilnego przewodnika. Sądzę jednak, że nasza współpraca nie ograniczy się tylko do turystyki, ale będzie również sprzyjała rozwojowi społeczno-gospodarczemu naszych regionów – mówi Robert Ławski.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group