Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 2928
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Pozytywne granie" po raz jedenasty

Niedziela, 25 października 2015, 16:10
Aktualizacja: Wtorek, 27 października 2015, 16:48
Autor: red.
Wałbrzych:
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Łańcuszkowej Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odbył się XI Wałbrzyski Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej "Pozytywne granie". W tym roku przegląd zorganizowano pod hasłem „Osiem błogosławieństw”.

Przegląd rozpoczęła Msza Św. celebrowana pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Ignacego Deca. Ta cykliczna impreza ma na celu wykazanie uzdolnień dzieci i młodzieży, aktywizację i integrację różnych grup wiekowych i zachęcanie ich do brania udziału w przeglądach twórczości artystycznej, wystawach, warsztatach i festiwalach. Tradycyjnie już w przeglądzie mogą brać udział wszyscy wykonawcy z Wałbrzycha i okolic, bez ograniczeń wiekowych. Mogą to być soliści, chóry, schole i zespoły wokalno-instrumentalne.

Podczas przeglądu uczestnicy prezentowali po 2 utwory muzyczne, których łączny czas nie mógł przekroczyć 10 minut. Dodatkowo jeden z utworów musiał nawiązywać do tegorocznego hasła przeglądu i mieścić się w jego tematyce. Przegląd nie ma charakteru konkursu. Każdy z uczestników otrzymał dyplom a po zakończeniu przeglądu zespoły otrzymywały upominki rzeczowe. Oprócz występów scenicznych w ramach imprezy zorganizowano też konkursy wiedzy o Wałbrzychu i o Janie Pawle II.

Organizatorem przeglądu było Stowarzyszenie „Ludzie Jana Pawła II” i Fundacja Pomocy św. Antoniego „Bene Factum”, przy współudziale Urzędu Miasta Wałbrzycha, Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury i Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój. Patronat Honorowy nad przeglądem objął Ordynariusz Diecezji Świdnickiej J.E. Ksiądz Biskup Ignacy Dec i Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group