Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4717
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przyłożyli mu nóż do szyi

Piątek, 26 maja 2023, 8:35
Aktualizacja: 8:57
Autor: red
Wałbrzych: Przyłożyli mu nóż do szyi
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze zespołu operacyjne–rozpoznawczego drugiego komisariatu w toku wykonanych czynności służbowych zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 35 lat, którzy kilkanaście dni temu, w środku nocy na Starym Zdroju, usiłowali dokonać rozboju z użyciem noża i okraść idącego ulicą 33–latka.

Do zdarzenia doszło 11 maja po drugiej w nocy na ul. 11 listopada w Wałbrzychu. 33-letni wałbrzyszanin został zaatakowany przez dwóch mężczyzn w rejonie sklepu nocnego. Przestępcy najpierw przewrócili pokrzywdzonego na ziemię, a następnie przyłożyli mu nóż do szyi i zabrali mu portfel, w którym to jednak nie było pieniędzy. Jako że 33-latek posiadał jednak kartę płatniczą, sprawcy próbowali zmusić go do zrobienia dla nich zakupów. Ostatecznie nie udało im się osiągnąć i tego celu, gdyż zostali spłoszeni przez jadący samochód i uciekli.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci pionu kryminalnego drugiego komisariatu rozpoczęli czynności mające na celu wytypowanie i zatrzymanie sprawców tego zdarzenia. Realizując informacje własne mundurowi ustalili, że za nieudanym rozbojem i wymuszeniem rozbójniczym stoi dwóch mężczyzn mieszkających na Starym Zdroju. Zaskoczeni sprawcy zostali zatrzymani w miniony wtorek przed południem przy tej samej ulicy, na której doszło do przestępstwa.

Obaj podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem za usiłowanie rozboju oraz wymuszenia rozbójniczego. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu w stosunku do młodszego z podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. 35-latek decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został tymczasowo aresztowany na okres najbliższych dwóch miesięcy i trafi dzisiaj do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
14
88%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group