• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 19:56
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 4939
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Ruch Poparcia Palikota przeciwny dofinansowywaniu renowacji parafii

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 19 kwietnia 2012, 15:35
Aktualizacja: 15:37
Autor: red
Fot. red
W najbliższy czwartek 26 kwietnia odbędzie się sesja Rady Miasta Wałbrzycha. Radni będą głosować m.in. za przeznaczeniem określonych środków finansowych na renowację kilku wałbrzyskich parafii. Sprzeciwia się temu Ruch Poparcia Palikota, który wystosował w tej sprawie oświadczenie.

Oto treść tego oświadczenia:

Nie minęło jeszcze oburzenie obywateli organizacją przez wałbrzyski Ratusz Mszy Papieskiej, a dochodzi do kolejnego klerykalnego incydentu. W czasie posiedzenia rady miejskiej, mają zostać podjęte kontrowersyjne uchwały.

Na ostatniej Sesji RM podjęto uchwałę o zamknięciu czterech szkół tłumacząc się między innymi oszczędnościami w budżecie.

Jak wnioskuję, oszczędności te zostaną przekazane na renowację mienia Parafii Polsko-Katolickiej, Parafii Ewangelicko-Augsburskiej i Zgromadzeniu Sióstr Niepokalanego Poczęcie NMP.

Głosowania nad tymi decyzjami zostaną podjęte podczas najbliższej Sesji RM dnia 26 kwietnia (pkt. 11,12,13)

To oczywisty i smutny przykład obłudy władz miasta, która woli pozbawić dzieci szkół w pobliżu domu, niż odmówić kompleksowego i hojnego wspierania kleru w postaci przekazywania publicznych pieniędzy na remonty kościołów.

W imieniu lokalnych struktur partii Ruch Palikota apeluję do radnych Wałbrzycha, aby zaprzestali trwonienia pieniędzy publicznych na rzecz jakichkolwiek instytucji kościelnych bez względu na rodzaj wyznania i zamiast tego przeznaczali środki publiczne na potrzeby obywateli.

Z wyrazami szacunku

Adam Kołodziej
Przewodniczący Ruchu Palikota w wałbrzyskim okręgu wyborczym

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz

~as 19-04-2012 17:12
Palikot zbija polityczny kapitał na szykanowaniu kościoła i propagowaniu naroktyków.nic więcej
~marcin 19-04-2012 17:26
Szanowne matołki z RPP, nie chcę być nie grzeczny, ale odstawcie zioło, bo jak się zbakacie, płodzicie tego typu pierdoły. Msza Papieska cymbały, dotyczyła upamiętnienia JPII, katolickiego papieża. Ale ... Kościół nie ma policji, służb ratunkowych i zaplecza logistycznego. Mszę, można więc potraktować jako "imprezę masową", a więc władza demokratycznego państwa ma obowiązek imprezę zabezpieczyć. Stąd wkład finansowy. Parafia Polskokatolicka i Ewangelicko Augsburska, jak z pewnością inteligenci wiecie, to margines wyznaniowy w Wałbrzychu, razem może ok. 300 wiernych. Po za tym są to obiekty zabytkowe, wyróżniające charakter miasta i związane z nim od jakichś 250 lat. Państwo ma obowiązek je ratować za wszelką cenę. Okres komuny i dewastacji myśli i religii minął, ale chyba nie dla was.
~benkmen 19-04-2012 17:41
Jeżeli każdy głos na temat racjonalizowania wydatków budżetowych jest "kolejnym klerykalnym incydentem" , to powoływanie się na konstytucyjną zasadę rozdziału Kościoła od Państwa - jawnym wypowiedzeniem wojny Vatykanowi.
~ 19-04-2012 17:50
te palikotki coraz bardziej mi na nerwy dzialaja
~ash 19-04-2012 18:01
jest wiele zabytków w Wałbrzychu, które potrzebują natychmiastowej pomocy ! GDK, pijalnia wód na Starym Zdroju, setki zabytkowych kamienic itd... ! na kościoły nasi rajcy mają !? a niby z jakiej racji !!! niech remonty finansują wierni, jak ich kościoły się sypią ! brawo Ruch Palikota !!!
~normalny 19-04-2012 19:02
To świadczy dobitnie że ryba gnije od głowy.Mamy matołów w parlamencie i rządzie,mniejsze rangą matoły biorą z nich przykład.A o co chodzi? Chodzi o to żeby naród polski był jak najgłupszy i tępy.Takimi bezwolnymi i głupimi ludżmi wspaniale się rządzi.A do pełni szczęścia brakuje tylko,żeby byli jak najmniej wykształceni i biedni.I tutaj pole do popisu ma właśnie kler katolicki.Wystarczy że taki gościu w czarnej sukience,rozda troszkę przeterminowanego makaronu i mąki z ,,wołkami,, i powie co nieco z ambony do tej rzeszy głupich ludzi i juz sukces murowany!!!! I pamiętajmy,ze PIS-uary to jest ich oko i ucho i zawsze będą na ich wezwanie.Rzygać się chce!!!!
57jurand 19-04-2012 19:19
marcin jest matołkiem. Kościoły sa zabytkami sakralnymi , więc w gesti Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa czyli pana ministra Zdrojewskiego jest decydowanie o finansowaniu remontów zabytkow , Rada Miejska i Prezydent jest od załatwiania spraw bytowych swoich mieszkańców a nie od bawienia się w remonty jakby nie było cudzych majątków . Co na to likwidowane szkoły.
~Wałbrzyszanin 19-04-2012 19:47
marcin zrozum debilu że organizatorzy imprez masowych muszą zaplacic za wynajecie stadionu.Kosciołowi został on udostepniony za darmo. Ponadto w ubieglych latach miasto udostepnilo nieodlatny transport co w przypadku innych imprez masowych jest nie do pomyslenia.Wyciagnij sobie imbecylu słome z butów i zachowaj na Boze Narodzenie.Wsadzisz sobie pod obrus.
~Wałbrzyszanin 19-04-2012 19:53
Marcin jełopie kiedy Świadkowie Jehowy organizowali swoje uroczystosci religijne, ktore też mozna nazwać imprezą masową, na stadionie przy ulicy Ratuszowej za wszystko musieli zaplacic więc swoje kretynskie argumenty mozesz zachowac dla takich glupków jak ty buraku.
~Racjonalista 19-04-2012 19:55
Kosciól Katolicki jest największym wrzodem na organiźmie narodu i ten wrzód trzeba wreszcie przeciąć.
~zboro25 19-04-2012 20:07
widać poprzez powyższe komentarze, że Wałbrzych to kraina mlekiem i miodem płynąca, dlatego publiczne pieniądze można śmiało przeznaczać na kościoły, a że bachory będą musiały dojeżdżać do szkół...mmh przecież mamy metro, obwodnicę, więc niech nie narzekają! dobra już się ocknąłem po tym wypalonym blancie, na szczęście te wszystkie komentarze pochodzą pewnie od jaśnie nam panujących lub ich rodzin, którzy nie mają takich problemów jak większość mieszkańców Wałbrzycha, a Ciebie Marcinie zapewniam, że będziemy Ci jeszcze bardziej na nerwy działać i tyle co możesz z tym zrobić, bo wprowadzimy normalność!
~Romek 19-04-2012 20:12
Palmiarnia Lubiechowska też jest obiektem zabytkowym jednak miasto nie interesuje się w jak oplakanym jest stanie, a jeśli nawet się interesuje to robi to wyjątkowo nieudolnie.Miasto już dawno powinno porozumieć sie z ANR i wykupić obiekt a nastepnie gruntownie wyremontowac.
~Klemens 19-04-2012 20:17
Ponownie chcą się przypodobac klerowi ,aby ten, gdy będą wybory, odwdzięczył się namawiając wszelkiej maści bigotów i moherowe berety na wybranie jedynej słusznej opcji.
~Wałbrzyszanin 19-04-2012 20:32
Rysiek Nowak niech zamówi mszę aby łaska Pańska w postaci odrobiny rozumu zstapiła na radnych miejskich.Może wóczas nie będą stale popełniać idiotycznych decyzji.
~Patrykkkk 19-04-2012 20:35
CZY TEN RUCH PALIKOTA CAŁKOWICIE ZGŁUPIAŁ ? NIE DOŚĆ ŻE WAŁBRZYCH JEST PONURY WSZYSTKO SIĘ SYPIE TO JESZCZE KOŚCIOŁY MAMY MIEĆ W MIEŚCIE TRAGICZNE, BIAŁY KOŚCIÓŁ JEST WIZYTÓWKĄ MIASTA , WSZYSCY ZWRACAJĄ UWAGĘ NA TEN OBIEKT I MUSI BYĆ REMONTOWANY, OD CZEGOŚ TRZEBA ZACZĄĆ, BARDZO DOBRZE ŻE WYREMONTUJĄ TEN KOŚCIÓŁ, JEST TO ZABYTEK NASZ WAŁBRZYSKI ZABYTEK I KAŻDY TEN KOŚCIÓŁ PODZIWIA , BO TO PIĘKNA BUDOWLA, PRZYJDZIE CZAS NA RESZTĘ BUDOWALI , A TA BUDOWLA JEST W SAMYM ŚRODKU MIASTA I KAŻDY ZWRACA NA TO UWAGĘ, WIEC MUSI BYĆ TO WYREMONTOWANE.
~PAK 19-04-2012 21:03
Nic dodać nic ująć. Przedmówcy przedstawili argumenty, które popierają działania Ruchu Palikota i w kwestii mszy papieskiej i w kwestii remontów parafii. Na szkoły nie ma a na Kościół jest. Proboszczowie niech na tacę pozbierają i na remont uzbierają. Brawo Ruch Palikota. Żeby jeszcze były pieniądze i na szkoły i na kościoły to rozumiem. Ale w takiej sytuacji remont budynków sakralnych traktuje się jak wydatek na cele ekskluzywne na co po prostu nas nie stać.
~PAK 19-04-2012 21:05
Nic dodać nic ująć. Przedmówcy przedstawili argumenty, które popierają działania Ruchu Palikota i w kwestii mszy papieskiej i w kwestii remontów parafii. Na szkoły nie ma a na Kościół jest. Proboszczowie niech na tacę pozbierają i na remont uzbierają. Brawo Ruch Palikota. Żeby jeszcze były pieniądze i na szkoły i na kościoły to rozumiem. Ale w takiej sytuacji remont budynków sakralnych traktuje się jak wydatek na cele ekskluzywne na co po prostu nas nie stać.
~ja 19-04-2012 21:15
Romek, Racjonalista, Wałbrzyszanin i 57 Jurand - dlaczego macie ten sam nr IP ??? :)
~ 19-04-2012 21:50
Wolę, żeby dali na kościół niż na zwichrowanych z palikociarni :)
~dddd 19-04-2012 22:03
BRAVO PALIKOT
~oxo 19-04-2012 22:07
To nie jest ten sam nr IP lecz dostawca internetu, których w mieście mogą być setki.
~wałbrzyszanin 19-04-2012 23:28
Likwidowane szkoły zrównać z ziemią, teran oddać kościołowi i wybudować w miejscu szkół świątynie.Po co mają sie uczyć? Niech sobie wszystko co im do życia potrzebne wymodlą.Poza tym debilami lepiej się manipuluje.Księża katoliccy są w tym mistrzami. Durnymi baranami, tzn owieczkami bozymi, manipuluja jak chcą.
~Olga 20-04-2012 0:02
Ruch Palikota naprawdę przegina, trochę się za daleko zagalopowali, ja chce mieszkać w ładnym mieście gdzie wszystko jest remontowane i odnawiane. Palikoty to ignorują i skazują ludzi na mieszkanie w syfie.
~Old-boy 20-04-2012 6:49
Walbrzych ma naprawde wiele innych pilniejszych spraw do zalatwienia niz finansowanie budynkow koscielnych. Niech wierni tych kosciolow sami finansuja te budynki. Dosc juz dojenia budzetow panstwowych,miejskich i gminnych. Zamykac szkoly i finansowac koscioly,oto perfidia wladzy.
~ja do oxo 20-04-2012 7:12
wiem co to nr IP oraz kto jest/może być dostawcą internetu - spokojnie
~REALISTA 20-04-2012 8:26
POPIERAM PALIKOTÓW, nie każdy w tym kraju jest katolikiem. Moja świątynia też wymaga remontu. Dlaczego radni nie zajmą się tym tematem? Państwo niech się nie miesza do kościoła i odwrotnie. Wierni powinni utrzymywać obiekty sakralne niezależnie od wyznania, a państwo-świeckie.
~marcin 20-04-2012 9:45
Chodziło mi debile, chore z nienawiści i głupoty palanty ze słomą w butach. O zachowanie pewnego wizerunku miasta. Kościół Ewangelicki i Polskokatolicki to obiekty wpisane w ten wizerunek. Fakt, kasa leży w gestii Ministerstwa Kultury, ale niestety w samorządzie też. Jestem przeciwny likwidacji szkół, nie będę tłumaczył dla czego bo połowa z was jest zbyt tępa, żeby zrozumieć. Drzecie mordy o brudzie i syfie, a teraz zaprzeczacie sami sobie. I właśnie taki jest Wałbrzych, bo miasto to nie prezydent i rada, tylko jego mieszkańcy, a po waszych światłych wpisach widać, że syf i bród pozostanie jeszcze długo, bo zaśmieca wasze tępe łby. To koniec mojej obecności na Wałbrzyszku, nie mam zamiaru dłużej czytać kretynizmów. Dziękuję, tym normalnym, za spędzone kilka lat. Do widzenia.
~Do Realista 20-04-2012 11:18
Jak byś był mądry to byś wiedział jaki kościół chcą remontować, widać że Ruch Palikota ciągnie do siebie osoby z mniejszym ilorazem inteligencji.
~ukasz 20-04-2012 14:29
Przynajmniej takie budowle mają dusze, a nie są puste jak wasza partia. PO za tym Ruch Palikota to cień PO, właśnie mają za zadanie odwracanie uwagi od ważnych spraw narodowych.
~prawdziwy katolik 20-04-2012 14:40
marci powiniennes jak najszybciej skontaktowac sie z psychiatrą.Może on rozwiąże twoje problemy ........Chorzy z nienawisci?Po twoich wpisach ...... widac kto jest chory z nienawisci.Jestes zwykły margines spoleczny,swołocz i .....l.
~brutus 20-04-2012 14:52
jasne marcinie ;) wyremontowane kościoły to podstawa ;) ! ale co tam ;) wałbrzyskie zabytkowe kamienice zawsze mogą "zagrać" w filmie wojennym ;)
~straszny czlowiek bo ateista 20-04-2012 16:39
Marcin to nie my jestesmy chorzy z nienawisci lecz ty.Swiadczą o tym twoje wypowiedzi.pewnie jesteś prawdziwym katolikiem i biegasz co niedziele do kosciola.Nie przystoi by katolikwobec innych uzywal takich slow jak ty.co innego ja i moi koledzy tj nacpana holota i ateisci. Poza tym ja goracym zwolennikiem eutanazji jestem jak czytam twoje wzpowiedzi matole.
~benkmen 21-04-2012 12:09
A konsultacje z Patronką w sprawie dofinansowania konkurencji zakończone?
wolfen 22-04-2012 2:03
W kazdym razie na pewno, kazdy kto poprze Palikota nie bedzie mogl liczyc na zbawienie.
~Racjonalista 22-04-2012 10:13
wolfen dlaczego tak sądzisz?to Bóg należy do jakiejś partii politycznej?Do ktorej?PiS, Solidarczna Polska czy PJN? pewnie też stwierdzisz że ksiądz to czwarta osoba boska?Gratuluję intelektu
~zenek z Sobiecina 23-04-2012 5:08
Brawo Panie Palikot ! Popieram w 100% -niech kechy spiniza swoje lux bryczki i bedzie kasa.
~Pulek 14-05-2012 9:00
Talibany od Palikota....najlepiej zburzyć świątynie i posągi jak w Afganistanie..zburzyć dobro naszej kultury...trzeba mieć zryty sufit aby tego żądać i popierać...do roboty nieroby od Palikota ...,gospodarka sie wali a wy za kościół sie bierzecie ciemna maso...
wolfen 19-05-2012 5:13
Posągi w Afganistanie burzyli islamisci a nie ateisci.Nie trzeba miec zrytego sufitu zeby to zauwazyc.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group