Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ryszard Kabat robi PJN w regionie

Wtorek, 22 marca 2011, 19:10
Aktualizacja: Środa, 23 marca 2011, 7:25
Autor: KO
REGION: Ryszard Kabat robi PJN w regionie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W każdym powiecie organizują się sympatycy Polska Jest Najważniejsza. W najbliższym czasie w okręgu wałbrzyskim ma powstać piętnaście kół, na pierwszy ogień idą miasta: Wałbrzych, Boguszów–Gorce, Świdnica, Strzegom, Kłodzko, Nowa Ruda, Ząbkowice Śląskie, Ziębice, Dzierżoniów i Bielawa.

Kolejne koła powstaną w Szczawnie-Zdroju, Walimiu, Czarnym Borze, Starych Bogaczowicach, Świebodzicach, Jaworzynie Śląskiej, Radkowie, Niemczy i w Międzylesiu. W Dzierżoniowie poseł Wiesław Kilian otworzy niebawem swoje biuro poselskie. To miasto stanie się takim centrum na cały okręg wałbrzyski.

Wczoraj na konferencji prasowej w Świdnicy z dziennikarzami spotkali się senator Jacek Swakoń, który odpowiada za tworzenie struktur organizacji Polska Jest Najważniejsza w okręgu jeleniogórsko-legnickim, poseł Wiesław Kilian (okręg wrocławski) i Ryszard Kabat – odpowiedzialny za okręg wałbrzyski. Na spotkaniu zabrakło zapowiadanego Pawła Poncyljusza, który zażegnuje w Warszawie kryzys związany z usunięciem z PJN europosła Adama Bielana.

Władze PJN zachęcają do przyłączenia się do nich dawnych sympatyków PiS, ale też bezpartyjnych samorządowców. - Chcemy, aby Senat stał się taką izbą samorządową - zapowiedział strategię na jesienne wybory parlamentarne senator Swakoń.

Wczoraj przedstawiono odpowiedzialnych za budowanie pierwszych struktur w okręgu wałbrzyskim. Są to:
* powiat wałbrzyski – Marek Ratusznik,
* powiat świdnicki – Andrzej Gondek,
* powiat dzierżoniowski – Wiesław Kaptur,
* powiat kłodzki – Dariusz Rzepa,
* powiat ząbkowicki – Renata Zielińska.

- Jesienią wystawimy w okręgu wałbrzyskim pełną listę szesnastu kandydatów do Sejmu - zapowiedział Ryszard Kabat. - Do Senatu być może stworzymy listę z innym ugrupowaniem lub kogoś poprzemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group