Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3603
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Sięgnij po pieniądze z programu ,,Aktywny Samorząd”

Poniedziałek, 25 czerwca 2012, 12:01
Aktualizacja: 12:02
Autor: opr. PAW
powiat wałbrzyski: Sięgnij po pieniądze z programu ,,Aktywny Samorząd”
Fot. red
Program adresowany jest do osób niepełnosprawnych i ma na celu rozwiązywanie problemów ograniczających udział tych osób w życiu społecznym, zawodowym oraz w dostępie do edukacji. Aby wziąć udział w programie, należy do 30 września złożyć stosowny wniosek w PCPR.

W efekcie podpisanego przez Starostę Wałbrzyskiego Roberta Ławskiego oświadczenia o współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd”, osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu m.in. oprzyrządowania do posiadanego samochodu, specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, urządzeń lektorskich i brajlowskich. Mogą liczyć także na dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu i urządzeń oraz dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego. Dodatkowo w ramach programu możliwe jest dofinansowanie kursu i egzaminów na prawo jazdy kategorii B oraz pobytu dziecka osoby niepełnosprawnej w żłobku lub przedszkolu.

Aby otrzymać środki finansowe z programu „Aktywny samorząd”, osoby niepełnosprawne z terenu powiatu wałbrzyskiego powinny złożyć stosowny wniosek o dofinansowanie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu przy ul. Limanowskiego 9, gdzie będzie prowadzony nabór, a następnie zostanie przeprowadzona weryfikacja formalna i merytoryczna wniosków. Dokumenty przyjmowane będą do 30 września 2012 r. Druki wniosków będzie można nabyć w siedzibie PCPR oraz na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w zakładce „Aktywny Samorząd”.

Dzięki programowi stworzone zostały dogodniejsze dla osób niepełnosprawnych warunki ubiegania się o dofinansowanie z PFRON, a samorządy lokalne mogą aktywniej pomagać i działać na rzecz osób niepełnosprawnych. W tym roku PFRON na realizację programu „Aktywny samorząd” w całym kraju przeznaczy 115 mln złotych. Wszystkie niezbędne informacje w zakresie wymogów związanych z otrzymaniem dofinansowania na bieżąco aktualizowane będą na stronach internetowych pod adresem: www.pcpr.walbrzych.pl oraz www.powiat.walbrzych.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group