• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Godz. 10:43
  • Imieniny: Adelajdy, Ady, Aleksandra, Dagmary, Konrada
  • Czytających: 2331
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

SLD krytykuje

Wiadomości: Kraj
Czwartek, 3 grudnia 2015, 12:59
Aktualizacja: 13:03
Autor: red
Fot. red
Zarząd krajowy Sojuszu Lewicy Demokratycznej podjął uchwałę w sprawie sytuacji politycznej w Polsce po wyborach parlamentarnych.

Uchwała Zarządu Krajowego SLD w sprawie sytuacji politycznej po wyborach parlamentarnych

„Minęło dziesięć dni od powołania nowego rządu. Dziesięć dni sprawowania władzy przez PiS to: zamach na Trybunał Konstytucyjny, próby stosowania cenzury prewencyjnej w kulturze, zapowiedź naruszenia niezależności mediów publicznych, upolitycznienie służb specjalnych, bezprecedensowa ingerencja Prezydenta RP w wymiar sprawiedliwości poprzez ułaskawienie osoby nieskazanej prawomocnym wyrokiem sądu. Nakładają się na to liczne przejawy antyeuropejskiej polityki zagranicznej, obiektywnie ograniczającej szanse rozwojowe Polski.

PiS wdraża w życie własną wizję państwa przedstawioną przez Jarosława Kaczyńskiego w trakcie debaty nad expose pani premier w Sejmie w dniu 17 listopada 2015 r. To państwo konserwatywne, opresyjne, dzielące obywateli na lepszych i gorszych.

Obecna opozycja parlamentarna jest niezdolna do przeciwstawienia się działaniom władzy. Opozycja mogąca zablokować plany Jarosława Kaczyńskiego musi powstać poza Sejmem. Sojusz Lewicy Demokratycznej apeluje do wszystkich obywateli, partii politycznych, związków zawodowych i organizacji pozarządowych o konsolidację wokół obrony demokracji, rozumianej także jako ochrona praw mniejszości przed tyranią większości.

Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie stał na straży Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 roku przyjętej przez naród w ogólnokrajowym referendum. Deklarujemy wszelką pomoc dla oddolnych inicjatyw obywatelskich broniących praw i wolności obywatelskich”.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~obywatel X 3-12-2015 13:13
SLD miało taką wizję, że ZLEW nie dostał się do parlamentu
~ 3-12-2015 14:50
z tego co wiem ,PIS dostał mandat do sprawowania wladzy w wyborach parlamentarnych. Wygrali wiekszoscia i maja mandat do reform wedlug wlasnego uznania. Od kiedy ktos kto ma wiekszosc, wladze moze dokonac zamachu. Zamachu dokonuje sie o ile wiem na wiekszosc. Wiec co robia, zamach na samych siebie? Idiotyzmy wygadujecie. Wiec napisze tak postkomuszki. Czy wy aby przypadkiem nie podwazacie legalnych demokratycznych uczciwych wyborow? Zrodla i podstawy demokracji? Podwazacie demokracie? Podwazacie prawo PISu do rzadzenia? Czy to aby nie jest lamanie demokracji?
~tiktak 3-12-2015 15:20
WON !!!!!
~wrócą i to szybko 3-12-2015 16:47
jedno SLD zawsze bylo przeciw jedni odwazni w tym fanatyzmie katolickim
~ 3-12-2015 16:50
mamy dyktature
~ktoś 3-12-2015 19:09
PO to samo zrobiło w czerwcu z taką samą ustawą o Trybunale Konstytucyjnym i nie było takiego lamentu dajcie Pisowi rządzić. PO miało swoje 8 lat i nic nie zrobiło gdyby nie to że wszystkie telewizje są za Platformą to już dawno by stracili władzę najgorszą stacją jest TVN totalne dno. Jak ktoś chce się do mnie przyczepić to nie głosowałem na PIS w tych wyborach ale zostali wybrani większością więc dajmy im rządzić przynajmniej rok wtedy możemy ich rozliczać.
~emigrant 3-12-2015 20:04
Ale uczciwi sie znalezli, a kto terroryzowal dyktatura caly kraj za Milllera i Kwasniewskiego? Zapomnial wol jak cieleciem byl? Wasza deklaracja komuchy to jest wlasnie zapowiedz zamachu stanu i badzcie pewni ze uczciwi ludzie stana zbrojnie murem, za legalnie wybrana wladza jesli bedzie taka potrzeba. Nie potrzeba nam znowu u wladzy degeneratow ktorzy za kulture uwazaja publiczna kopulacje. U kryminalistow to jest przejaw kultury, do Zakladow Karnych wiec idzcie sie wiec realizowac, SLD-uchy. Ja zas apeluje do Poslow i Prezydenta o jak najszybsza delegalizacje finansowanych z zagranicy organizacji pozarzadowych. Do dziela, gonic do upadlego "Uklad okraglostolowy"!
~do 14.50 3-12-2015 21:56
Naród się pomylił. Teraz już wie. To efekty kampanii wyborczych w kościołach. Nawet się z tym nie kryli.
~pamiętam 4-12-2015 0:05
Do osoby z 14.50 Lepsza kampania w kościołach, niż w bramach za nalewkę lub połówkę.
~do ~pamiętam 4-12-2015 10:37
Gdybym miał wybierać to wybrałbym jednak krótkie odmóżdżenie w bramie a nie odmóżdżenie długotrwałe z konsekwencją jego przejścia na następne pokolenia
~ktoś 4-12-2015 18:46
do mnie rządy PO doprowadziły do odmrożeń na całym ciele.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group