Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4745
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sportowy Wałbrzych. Na razie mamy potencjał

Sobota, 23 lipca 2011, 16:19
Aktualizacja: Niedziela, 24 lipca 2011, 9:28
Autor: Sven
Wałbrzych: Sportowy Wałbrzych. Na razie mamy potencjał
Fot. Sven
– Sport jest najskuteczniejszym i najtańszym sposobem promocji miasta. Wałbrzych powinien wykorzystać atut w postaci tradycji i możliwości uprawiania sportu wyczynowego, ale także masowego – przekonywał na konferencji prasowej Mirosław Lubiński.

Według Lubińskiego, Wałbrzych nie ma żadnego masowego biegu ulicznego ani górskiego, a te dziedziny sportu masowego rozwijają się najprężniej. W różnych miejscach w Polsce uczestniczą w takich imprezach tysiące ludzi. Nie kontynuuje się tradycji MTB, nie rozgrywa zawodów cross country ani maratonów, a o zawodach Pucharu Świata prawie nikt już nie pamięta. Jedyna masowa impreza – Bieg Gwarków ma co roku inna koncepcję i nie trzyma określonych standardów.

- Ten stan rzeczy należy zmienić. Należy na stałe wpisać w wałbrzyski kalendarz imprez dwa biegi uliczne i co najmniej jeden bieg górski. Trzeba zrobić wszystko, żeby do Książa wrócił kolarski Puchar Świata i minimum jeden wyścig cross country. Należy także pomyśleć o miejscu, w którym mogłyby być rozgrywane kolarskie maratony i co najmniej jeden rocznie organizować. Bieg Gwarków powinien zostać rozbudowany do dwóch dni i mieć powtarzalny schemat organizacyjny. Jeśli zaś chodzi o rowerzystów, to potrzebne jest opracowanie koncepcji pokrycia miasta siatką ścieżek rowerowych w taki sposób, żeby można było swobodnie przemieszczać po całym mieście. Jako prezydent doprowadzę do realizacji tych pomysłów – zapowiedział Mirosław Lubiński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group