Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2763
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Starosta odpowiada na zarzuty radnego Kamila Orpla

Czwartek, 24 kwietnia 2014, 9:00
Aktualizacja: Piątek, 25 kwietnia 2014, 8:26
Autor: opr. PAW
powiat wałbrzyski: Starosta odpowiada na zarzuty radnego Kamila Orpla
Fot. red
W marcu radny Kamil Orpel, który jest przewodniczącym klubu radnych „Nasz Powiat”, w którym to zresztą klubie działa również starosta Józef Piksa, zwrócił się do starosty o wstrzymanie wykonania jednej z uchwał Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego.

Radny Kamil Orpel zwrócił się do Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego z wnioskiem, w którym domagał się wstrzymania wykonania uchwały dotyczącej wyboru ofert i udzielenia wsparcia w formie dotacji na dofinansowanie zadań publicznych powiatu wałbrzyskiego realizowanych w 2014 roku w związku z wątpliwościami co do zasad przyjętych przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego dotyczących dystrybucji tych środków, które zdaniem radnego Kamila Orpla, są niezgodne z wcześniejszymi ustaleniami przyjętymi przez członków Klubu, a także pomiędzy Klubem a koalicjantami.

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego odpowiedział na wniosek radnego Kamila Orpla 22 kwietnia. W piśmie podpisanym przez starostę Józefa Piksę czytamy m.in.
„…Na podstawie podjętej uchwały nr 26/2014 zostały wysłane pisma do wszystkich podmiotów, których zadania publiczne zostały wybrane przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego do realizacji, informujące o kwocie dofinansowania zadania oraz o krokach, jakie musi podjąć oferent celem przygotowania i podpisania stosownej umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego. Obecnie większość oferentów złożyła już stosowne dokumenty aktualizacyjne, pozwalające na przygotowanie umów, o których mowa powyżej. Ponadto część umów (12) została już podpisana, a co za tym idzie zostały przekazane środki finansowe z budżetu powiatu wałbrzyskiego na realizację poszczególnych zadań publicznych. W związku z powyższym nie jest możliwe wstrzymanie wykonania uchwały, o której mowa powyżej oraz cofnięcie decyzji o wyborze ofert i udzieleniu wsparcia w formie dotacji na dofinansowanie zadań publicznych Powiatu Wałbrzyskiego realizowanych w 2014 roku”.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group