Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1675
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Starostwo Powiatowe odnosi się do sprawy użytkowania drogi łączącej ul. Uczniowską i ul. Strzegomską

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 30 marca 2012, 15:41
Aktualizacja: 15:42
Autor: red
Fot. red
Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu w sprawie komunikatu Urzędu Miasta w Wałbrzychu na temat pozwolenia na użytkowanie drogi łączącej ul. Uczniowską i ul. Strzegomską.

Oto treść tego komunikatu:

Oświadczamy, iż decyzje w sprawie udzielenia pozwolenia na użytkowanie drogi łączącej ul. Uczniowską w Wałbrzychu z ul. Strzegomską leżącą w ciągu drogi wojewódzkiej nr 379 na terenie gminy Wałbrzych i Walim zostały wydane bezzwłocznie – w ciągu jednego dnia od czasu uzupełnienia dokumentacji przez Inwestora.

23 lutego br. wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie w/w drogi od ZDiKUM Wałbrzych, a 27 lutego br. od Gminy Walim.

I mimo iż, zgodnie z prawem właściwy organ ma czas do 21 dni, aby przeprowadzić obowiązkową kontrolę (art. 59 c ustawy ,,Prawo budowlane"), to urzędnicy Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu termin kontroli wyznaczyli już na 8 marca br. (informując o tym stosownym zawiadomieniem sporządzonym 28 lutego br. i wysłanym inwestorom dnia 29 lutego br., zarówno faxem, jak i tradycyjnie drogą pocztową).

Przeprowadzona w dniu 8 marca br. obowiązkowa kontrola, jak i analiza złożonych przez inwestorów wniosków, wykazała braki w przedłożonych dokumentach, w tym przede wszystkim oświadczeń, jakie winien złożyć tut. organowi kierownik budowy. Brak tych oświadczeń, jak i innych dokumentów, uniemożliwia zakończenie obowiązkowej kontroli i wydanie pozwolenia na użytkowanie zarówno odcinka drogi położonego w Gminie Wałbrzych, jak i w Gminie Walim.

Stąd też Starosta Wałbrzyski wydał w dniu 12 marca br. postanowienia o konieczności uzupełnienia przez ZDiKUM Wałbrzych i Gminę Walim wniosków o wydanie pozwolenia na użytkowanie.

Wymagane do wydania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie drogi dokumenty zostały ostatecznie uzupełnione dnia 28 marca (środa) br. Po ich sprawdzeniu, dnia następnego, tj. 29 marca (czwartek) br. podpisany został przez Inwestora, Inspektorów Nadzoru Inwestorskiego oraz urzędników tut. Starostwa wymagany przepisami prawa „Protokół kontroli obowiązkowej” i tego samego dnia tj. 29 marca br. wydane zostało przez Starostę Wałbrzyskiego oraz odebrane przez Inwestora pozwolenie na użytkowanie obu odcinków drogi.

Monika Bisek
Doradca Starosty ds. komunikacji społecznej
Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group