Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4434
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Systematycznie się wzbogacał

Piątek, 19 listopada 2021, 8:39
Aktualizacja: 11:41
Autor: red
Wałbrzych: Systematycznie się wzbogacał
Fot. KMP Wałbrzych
W pierwszej połowie września włamał się do mieszkania – które miał remontować – i ukradł z niego sprzęt gospodarstwa domowego, pod koniec października z niezamkniętego samochodu zabrał cudzą saszetkę z dokumentami oraz kluczykami od innego pojazdu, by ostatecznie w miniony poniedziałek ukraść sam samochód.

W połowie września funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenie od 59-letniej mieszkanki naszego miasta o tym, że z remontowanego przez nią mieszkania w dzielnicy Piaskowa Góra zniknął sprzęt gospodarstwa domowego w postaci zmywarki, piekarnika, lodówki, zestawu noży oraz garnków, a straty oszacowane zostały na kwotę blisko 9 tysięcy złotych. Podejrzewała mężczyznę wykonującego prace remontowe.

30 października mundurowi otrzymali inne zgłoszenie, o tym że z zaparkowanego przy ul. Kolejowej w Szczawnie-Zdroju niezamkniętego samochodu zniknęła saszetka z dokumentami oraz kluczykami do innego pojazdu, a także telefon komórkowy, a pokrzywdzonym był w tym przypadku 47-latek.

Ostatecznie ten sam wałbrzyszanin nie krył zdziwienia, kiedy w miniony poniedziałek zauważył, że ktoś porusza się jego pojazdem. Szybko zorientował się, że to może być ta sama osoba, która wcześniej ukradła mu kluczyki od pojazdu i podjął próbę samodzielnego ujęcia sprawcy kradzieży. Niestety złodziej wtedy mu uciekł, porzucając samochód na środku ulicy Słowackiego.

Poinformowani w tym momencie o zaistniałej sytuacji mundurowi pierwszego oraz drugiego komisariatu w toku wykonanych czynności procesowych oraz operacyjnych powiązali ze sobą zdarzenia i ustalili, że sprawcą trzech przestępstw jest 25-letni wałbrzyszanin od dłuższego czasu ukrywający się przed organami ścigania. Mężczyzna w miniony wtorek został zatrzymany przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu, tym razem na kradzieży sklepowej.

Podczas czynności procesowych podejrzany przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw. Jako że wcześniej był karany za podobne czyny i działał w warunkach recydywy za kolejne włamanie i kradzieże grozi mu teraz kara 15 lat za kratami więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

3
11%
Cieszy
7
26%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
3
11%
Złości
13
48%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group