Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5049
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sześć pytań w sprawie MPK

Wtorek, 19 lipca 2011, 10:29
Aktualizacja: 10:47
Autor: RED
Wałbrzych: Sześć pytań w sprawie MPK
Fot. Sven
Wczoraj Andrzej Kosiór poinformował o nieprawidłowościach noszących już znamiona afery w wałbrzyskim MPK. Sprawa wyprowadzania pieniędzy ze spółki trafiła do prokuratury. Dzisiaj sztab wyborczy Mirosława Lubińskiego stawia jeszcze kilka pytań.

Oświadczenie Sztabu Wyborczego kandydata na prezydenta Wałbrzycha
Mirosława Lubińskiego

W związku z ostatnimi informacjami prasowymi dotyczącymi nieprawidłowości finansowych w MPK Sp. z o.o. w Wałbrzychu, wyrażamy ubolewanie, że sygnały na temat zarządzania tą Spółką, które zgłaszali radni Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej podczas sesji rady miejskiej w ubiegłym roku nie spotkały się z właściwą reakcją Platformy Obywatelskiej i Piotra Kruczkowskiego, ówczesnego prezydenta miasta Wałbrzycha.

W obecnie zaistniałej sytuacji, gdy nasze wątpliwości sprzed roku potwierdzają się, wyrażamy nadzieję, że właściwe organy państwa w sposób zasadniczy przyczynią się do wyjaśnienia tej sprawy, a także pozwolą znaleźć odpowiedzi na nasuwające się pytania:

1. Dlaczego Rada Nadzorcza MPK w Wałbrzychu tolerowała tę sytuację, dlaczego należycie nie zbadała faktycznego bilansu finansowego spółki i dlaczego w świetle zaistniałej sytuacji udzieliła absolutorium Zarządowi MPK za 2010 rok?
2. Dlaczego Zarząd Spółki MPK w Wałbrzychu nagrodzony był wysoką premią roczną, mimo że kondycja firmy w sposób wyraźny zmierzała do utraty płynności finansowej?
3. Na co zostały przeznaczone pieniądze z pobranych z kasy MPK i nierozliczonych zaliczek oraz z wątpliwej rocznej nagrody przyznanej przez Piotra Kruczkowskiego Zarządowi Spółki?
4. Czy nie zachodzi prawdopodobieństwo, że z tych pieniędzy była współfinansowana kampania Piotra Kruczkowskiego - kandydata PO na prezydenta Wałbrzycha?
5. Czy to możliwe, że sprawa nieprawidłowości w gospodarowaniu pieniędzmi Spółki, nie została ujawniona w ubiegłym roku, ponieważ przed wyborami samorządowymi było to niewygodne dla kandydata PO na prezydenta Wałbrzycha?
6. Kiedy pełniący funkcję prezydenta Wałbrzycha Roman Szełemej faktycznie dowiedział się o zaistniałej sytuacji? W dniu, kiedy otrzymał informację o nieprawidłowości, czy znacznie wcześniej, np. kiedy sprawa została podniesiona przez radnych klubu WWS w 2010 roku?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group