Czytających: 5563

Poznań: Szósta wygrana z rzędu

Poniedziałek, 13 lutego 2023, 10:13
Aktualizacja: 10:27
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika blisko 20 punktami pokonali w Poznaniu miejscowy Enea Basket.

Początek był wyrównany i po 3 minutach było 11-7. Końcówkę Górnicy jednak zagrali skutecznie i kwartę celnym rzutem zakończył Walski i prowadziliśmy 20-23. Początek drugiej ćwiartki to 7 punktów z rzędu miejscowych i ich prowadzenie 27-23. W 13. minucie za trzy punkty trafił Kruszczyński i wałbrzyszanie ponownie wyszli na prowadzenie 30-31. W 16. minucie po celnym rzucie Tomaszewskiego Enea zbudowała 6 punktów przewagi (39-33). Górnik jednak dobrze rozegrał końcowe minuty tej kwarty i do przerwy było 46-50 dla podopiecznych Marcina Radomskiego.

Początek trzeciej kwarty był piorunujący w wykonaniu Górników i po trafieniach Chidoma, Majewskiego, Sitnika i Niedźwiedzkiego zrobiło się 46-59. Gospodarze starali się gonić wynik i nie tracić kontaktu z Górnikiem, ale w 27. minucie po trafieniu Sitnika było już 51-71. Po 30 minutach wynik meczu to 56-73. Ostatnią kwartę celną trójką rozpoczął Kruszczyński. Potem do końca meczu nasi już spokojnie prowadzili wysoko (nawet 24 punktami), by ostatecznie wygrać mecz różnicą 19 oczek.

Enea Basket Poznań - Górnik Trans eu. Zamek Książ Wałbrzych 66-85 (20-23, 26-27, 10-23, 10-12)

Górnik: Chidom 19 (7 zbiórek), Niedźwiedzki 16, Sitnik 15 (6 asyst), Kruszczyński 9, Majewski 7, Stopierzyński 7, Kordalski 5 (11 asyst), Walski 4 (8 zbiórek), Sobkowiak 3, Durski 0, Ratajczak 0.