Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2211
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Teatry uliczne będą królować w Jedlinie–Zdroju

Wiadomości: REGION, Jedlina-Zdrój
Środa, 7 lipca 2010, 7:51
Aktualizacja: 7:52
Autor: PAW
Plakat Krakowskiego Teatru Ulicznego "Scena Kalejdoskop"
Fot. organizatorzy
Już w najbliższy weekend w Jedlinie–Zdroju dobędzie się XVIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych.

XVIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych rozpocznie się już w piątek 9 lipca.

Publiczność tego wieczoru będzie mogła obejrzeć „Paradę śmiesznych twarzy” Teatru Porywcze Ciała z Poznania. Ponadto wystąpią: bielawski Teatr Prawdziwy „Wędrowcy”, Teatr Terminus A Quo z Nowej Soli z programem „Laski” oraz Teatr Geisslers Hofcomoedianten z Czech z programem „Fitzli Puzzli”.

Na sobotę 10 lipca zaplanowano warsztaty szczudlarskie w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego. Ten sam teatr zaprezentuje się również w „Operze mydlanej”. Gdański Teatr Snów pokaże „Pokój”, a czeski Teatr Geisslers Hofcomoedianten wystąpi w programie „Krestanske hodiny” oraz „Ptacnice”. Interakcje pantonomiczne i interakcje teatralne na szczudłach zaprezentuje Krakowski Teatr Uliczny. Wreszcie na zakończenie tego wieczoru pojawi się warszawski Teatr Akt z „Ikarem”.

Na ostatni dzień festiwalu, czyli na niedzielę 11 lipca, organizatorzy przygotowali występy krakowskiego Teatru Studio Yapa „Yapa dookoła świata”, Rodzinnego Teatru Lalek Pinokio z Nowogrodu Bobrzańskiego z programem „Legenda o smoku wawelskim”. Widzowie obejrzą też ukraiński Teatr Balkonów z Szarlandii oraz Teatr Czterech Żywiołów z Chojnic. Ostatnim występem będzie pokaz umiejętności Teatru A z Gliwic.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group