Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3284
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Troje kierujących zatrzymanych pod wpływem alkoholu

Wtorek, 6 lutego 2018, 12:37
Aktualizacja: 14:39
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Troje kierujących zatrzymanych pod wpływem alkoholu
Fot. KMP Wałbrzych
W poniedziałek policjanci wałbrzyskiej „drogówki” przeprowadzili trzy akcje profilaktyczno–kontrolne. Na drogach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego odbyły się działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” oraz „Niebezpieczne promile”, a także „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze”.

5 lutego 2018 roku rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili na ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu działania „Trzeźwy poranek”. W godzinach od 5:00 do 9:00 poddanych badaniu na zawartość alkoholu zostało 1850 kierujących. Okazało się, że troje z nich wsiadło za kółko swoich pojazdów pod jego wpływem.

45-letnia mieszkanka powiatu wałbrzyskiego kierująca samochodem Toyota o godzinie 6:50 miała we krwi 0,29 promila alkoholu. O godzinie 8:00 natomiast u przebadanego 60-latka, który jechał samochodem Renault pomiar urządzeniem wskazał 0,57 promila tej substancji w organizmie. 10 minut później do kontroli zatrzymany został 48-letni kierujący innym samochodem Renault. Tym razem wynik badania to 1,01 promila alkoholu we krwi. W wyniku kontroli troje kierujących utraciło uprawnienia do kierowania pojazdami kat. B.

W ciągu kolejnych godzin i działań związanych z akcją „Niebezpieczne promile” policjanci wałbrzyskiej drogówki nie spotkali już na swojej drodze kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu, natomiast realizując zadania do akcji „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze” funkcjonariusze ujawnili 9 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. 11 kierujących natomiast nie zastosowało się do znaków i sygnałów drogowych. Mundurowi odnotowali także po jednym naruszeniu związanym z nieprawidłowym wyprzedzaniem oraz nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu przez kierującego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group