Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3681
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Trwa kwalifikacja wojskowa

Czwartek, 15 marca 2012, 16:42
Aktualizacja: 16:43
Autor: opr. PAW
powiat wałbrzyski: Trwa kwalifikacja wojskowa
Fot. red
Od 1 marca na terenie powiatu wałbrzyskiego przeprowadzana jest kwalifikacja wojskowa. Powiatowa Komisja Lekarska pracuje w Wałbrzychu przy ul. Słowackiego 23 a.

Do kwalifikacji wojskowej obowiązani są stawić się po raz pierwszy mężczyźni urodzeni w 1993 roku oraz starsi (do 24 roku życia), którzy do tej pory nie dopełnili tego obowiązku. Obowiązek ten dotyczy również kobiet urodzonych w latach 1988-1993, które w roku szkolnym lub akademickim 2011/12 kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół.

Osoba zgłaszająca się do kwalifikacji wojskowej po raz pierwszy zobowiązana jest przedstawić dla potrzeb ewidencji wojskowej następujące dokumenty:
- wezwanie do kwalifikacji wojskowej;
- fotografię o wymiarach 3x4 cm bez nakrycia głowy;
- dokument stwierdzający poziom wykształcenia (świadectwo ukończenia szkoły) lub zaświadczenie o pobieraniu nauki;
- dowód osobisty lub inny dokument tożsamości;
- aktualne dokumenty lekarskie dotyczące stanu zdrowia.

Osoba podlegająca kwalifikacji wojskowej, która z ważnych przyczyn nie może się stawić przed Powiatową Komisją Lekarską w wyznaczonym terminie, zobowiązana jest bezwzględnie ustalić nowy termin zgłoszenia się z przedstawicielem gminy na terenie, której jest zameldowana i zawiadomić o tym Komisję.

Kwalifikacja wojskowa na terenie naszego powiatu potrwa do 13 kwietnia. Komisja pracuje przy ul. Słowackiego 23 a w Wałbrzychu, tel. 504.541.510.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group