Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3303
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Trzeźwy poranek i prawie trzeźwi kierowcy

Środa, 8 listopada 2017, 6:42
Aktualizacja: Czwartek, 9 listopada 2017, 10:01
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Trzeźwy poranek i prawie trzeźwi kierowcy
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci wałbrzyskiej drogówki przeprowadzili na terenie powiatu działania „Trzeźwy poranek”. Mundurowi skontrolowali podczas akcji ponad 1500 kierujących. Okazało się, że 1 z nich zdecydował się na kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu.

Od godziny 6.00 do 9.00 w wybranych punktach na terenie naszego powiatu funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierowców. Celem trwającej od wielu miesięcy akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. W niespełna 3 godziny policjanci dokonali kontroli ponad 1500 kierujących. Podczas działań policjanci ujawnili 1 osobę kierującą pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Kierujący odpowie przed sądem, grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu. Prawdopodobnie konsekwencją będzie również utrata prawa jazdy.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem. Gdy stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila wówczas jest to stan nietrzeźwości. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, bądź podobnie działającego środka grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group