Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3141
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Uciekał, bo wiedział co mu grozi

Czwartek, 21 stycznia 2021, 12:28
Aktualizacja: 13:19
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Uciekał, bo wiedział co mu grozi
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji Wałbrzychu po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i na granicy Wałbrzycha i Boguszowa–Gorc rozpoczął ucieczkę.

W minioną niedzielę przed południem policjanci prewencji z wałbrzyskiej komendy zauważyli na ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu mężczyznę jadącego samochodem osobowym i podjęli próbę zatrzymania kierowanego przez niego samochodu do kontroli drogowej przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Wtedy to mężczyzna rozpoczął ucieczkę, która zakończyła się kilka kilometrów dalej w Boguszowie-Gorcach. 26-latek w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i samochodem wjechał w zaspę śnieżną. Okazało się, że boguszowianin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a przy nim i w pojeździe mundurowi zabezpieczyli narkotyki w postaci metamfetaminy oraz marihuany, a także skradzione tablice rejestracyjne z innego pojazdu. Samochód trafił na parking strzeżony.

W trakcie dalszych czynności policjanci z Boguszowa-Gorc udali się do miejsca zamieszkania podejrzanego i tam w wyniku przeszukania znaleźli poporcjowane kolejne ilości narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany, a także blisko 100 tabletek MDMA. Tytułem tymczasowego zajęcia mienia mundurowi zabezpieczyli gotówkę w kwocie blisko 1300 złotych oraz markowe zegarki o wartości 4 tysięcy złotych. Do tej sprawy zatrzymali również 20-letnią partnerkę podejrzanego, której postawili zarzut posiadania środków zabronionych prawem. Sam 26-latek podczas czynności procesowych usłyszał również zarzut handlu narkotykami.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu, posiadanie i handel narkotykami, doprowadzenie do zdarzenia drogowego, posiadanie kradzionych tablic oraz brak uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Jego partnerce natomiast za posiadanie narkotyków 3 lata więzienia. 20-latka objęta została dozorem policyjnym, a mężczyzna decyzją sądu tymczasowo aresztowany na półtora miesiąca. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
4
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group