Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3706
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Ukradli ponad 25 metrów kabli telekomunikacyjnych

Wtorek, 6 czerwca 2017, 14:45
Aktualizacja: 14:47
Autor: red
powiat wałbrzyski: Ukradli ponad 25 metrów kabli telekomunikacyjnych
Fot. KMP Wałbrzych
Do ośmiu lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którym zarzucono kradzież ponad 25 metrów kabli telekomunikacyjnych na terenie powiatu wałbrzyskiego. Wysokość wyrządzonych strat oszacowano na prawie 1000 złotych.

Policjanci z drugiego komisariatu w Wałbrzychu od dłuższego czasu pracowali nad ustaleniem sprawców kradzieży kabli telekomunikacyjnych, do których dochodziło pod koniec maja bieżącego roku na terenie powiatu. Działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania i przedstawienia zarzutów dwóm mieszkańcom gminy Boguszów-Gorce w wieku 22 i 25 lat. Okazało się, że złodzieje wielokrotnie kradli kabel telekomunikacyjny. Podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstw. Każdy z nich usłyszał po cztery zarzuty. Skradzione kable wypalali, a następnie miedź sprzedawali w punktach skupu złomu. Telekomunikacja Polska S.A. poniosła z tego tytułu straty sięgające prawie 1000 złotych.

Kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej, trolejbusowej lub linii metra, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group