Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1752
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uprzątnięto dwa dzikie wysypiska śmieci

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 4 maja 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:08
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Po interwencji funkcjonariuszy Straży Miejskiej, udało się uprzątnąć dwa kolejne dzikie wysypiska śmieci na terenie miasta.

Oburzeni mieszkańcy dzielnicy Rusinowa zgłosili, że w rejonie jednego z warsztatów samochodowych przy ulicy Głuszyckiej jest wysypisko śmieci. Rozległy teren położony między ulicą Głuszycką a Noworudzką przypominał składowisko odpadów. Było tam można znaleźć wszystko: stare opony, meble, lodówki, pralki, tony gruzu, odpady komunalne. Malowniczo położony teren miał być przeznaczony pod budowę domków jednorodzinnych, a stał się wysypiskiem śmieci.

Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze Straży Miejskiej dotarli do właściciela terenu. Został on zobligowany do uprzątnięcia zalegających nieczystości. Jednocześnie Straż Miejska skontrolowała pobliskie placówki handlowe i właścicieli domków jednorodzinnych w zakresie gospodarowania odpadami. Osoby, który nie posiadały umowy na wywóz nieczystości, zobligowano do jej zawarcia.

Na początku miesiąca mieszkaniec Starego Zdroju zgłosił w Komendzie Straży Miejskiej, że sąsiad rozbierał altankę. Wszystkie elementy po demontażu konstrukcji, beztroski budowniczy wyrzucił do pobliskiego lasu przy ulicy Bardowskiego. Wskazanego przez sąsiada sprawcę zanieczyszczenia lasu odwiedził patrol Straży Miejskiej. Mężczyzna początkowo nie przyznał się do zarzucanego czynu.

Dwa dni po interwencji funkcjonariuszy ruszony sumieniem 50-latek stawił się w Komendzie Straży Miejskiej. Oświadczył, że to on dopuścił się zanieczyszczenia lasu, teren już posprzątał i prosi o ukaranie mandatem karnym w związku z popełnionym wykroczeniem. Względem mężczyzny zastosowano grzywnę w wysokości 500 zł.

źródło: www.strazmiejska.walbrzych.pl

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~księgowy 4-05-2014 11:41
No to działa ta rewolucja śmieciowa czy kontrrewolucja na razie zwycięża? Swoją drogą magiczną siłę perswazji ma straż miejska skoro ludzie sami się proszą o ukaranie.
~Piskorz 5-05-2014 13:48
W takim wydaniu rewolucja śmieciowa nic nie dała i najsurowsze kary tego nie zmienią. Dopóki nie będą dostępne, bez dodatkowej opłaty, miejsca i pojemniki na tego rodzaju odpady, lasy będą pełne śmieci. Pisałem już na ten temat, całkiem nie dawno.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group