Czytających: 4197

Prudnik: W Prudniku wypadliśmy przyzwoicie

Wtorek, 25 września 2018, 14:22
Aktualizacja: 14:56
Koszykarze Górnika Wałbrzych wzięli udział w turnieju w Prudniku, gdzie jeden mecz przegrali, a drugi wygrali.

Nasi najpierw zmierzyli się z Polonią Leszno, która to ekipa jest uważana za jednego z głównych faworytów do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Do przerwy nasi przegrywali 31-41, ale w trzeciej kwarcie zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony i zniwelowaliśmy straty punktowe do 2 punktów (57-59). W ostatniej ćwiartce jednak przeważyło doświadczenie ekipy z Leszna prowadzonej przez Kaczmarzyka i Chanasa.

Polonia Leszno - Górnik Wałbrzych 79:68 (19:13,22:18,18:26,20:11)

Górnik: Glapiński 15, Niedźwiedzki 13, Der 10, Spała 8, Ratajczak 6, Wróbel 6, Durski 4, Kruszczyński 4, Krzywdziński 2.

W meczu o 3. lokatę biało-niebiescy pokonali Ślaska Wrocław, z którym wcześniej dwukrotnie w meczach kontrolnych przegraliśmy. Dobrze zagraliśmy w pierwszej kwarcie, a w drugiej utrzymywaliśmy bezpieczny dystans (40-32). W trzeciej kwarcie jeszcze podopieczni trenera Marcina Radomskiego powiększyli przewagę do stanu 68-50 i w ostatniej już mogli spokojnie kontrolować wynik.

Górnik Wałbrzych - Śląsk Wrocław 89:80 (18:11,22:21,28:18,21:30)

Górnik: Niedźwiedzki 23, Glapiński 17, Krzywdziński 11, Kruszczyński 11, Der 10, Spała 6, Wróbel 6, Durski 5, Jeziorowski 0.