Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2896
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyskie obchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 11 listopada 2017, 16:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 listopada 2017, 18:05
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Wałbrzychu, tak jak w większości polskich miast, odbyły się uroczyste obchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uczestnicy obchodów zebrali się na Placu Magistrackim, skąd w towarzystwie pocztów sztandarowych przeszli ulicą Gdańską, przez Rynek i ulicę Moniuszki do kościoła pw. Św. Aniołów Stróżów, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta. Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli na Plac Kościelny pod Pomnik Niepodległości. Tam złożono kwiaty a Kamil Zieliński - Wicewojewoda Dolnośląski i Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha przypomnieli o licznie zebranym uczestnikom uroczystości jak ważne jest to święto, jakie znaczenie ma niepodległość i patriotyzm.

W uroczystych obchodach udział wzięli między innymi przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, lokalnych, parlamentarzyści, przedstawiciele organizacji kombatanckich, wojska, policji, straży miejskiej, straży pożarnej, duchowieństwa, przedstawiciele związków zawodowych, partii politycznych, ruchów społecznych, organizacji pozarządowych, harcerstwa, przedstawiciele spółek miejskich, instytucji kultury, przedsiębiorstw państwowych, przedstawiciele szkół, uczelni, oraz liczna grupa niezrzeszonych mieszkańców naszego miasta.

W ramach obchodów 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości zorganizowano wiele imprez dodatkowych, takich jak między innymi I Wałbrzyska Gala Pieśni Patriotycznej "Radosna Niepodległość" w Aqua Zdroju, Warsztaty Młodego Patrioty w Muzeum Porcelany, spektakl "5 Polskich Złotych" w I LO czy wystawa komiksów historycznych "Linia narysowanej historii" w Bibliotece pod Atlantami.

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group