Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4933
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wieczór epistolarny kandydatów na prezydenta Wałbrzycha

Wtorek, 12 lipca 2011, 23:11
Aktualizacja: Środa, 13 lipca 2011, 16:09
Autor: Sven
Wałbrzych: Wieczór epistolarny kandydatów na prezydenta Wałbrzycha
Fot. Sven
W odstępie kilkunastu minut do naszej redakcji dotarły dwa listy – oświadczenia konkurencyjnych sztabów wyborczych. Pierwszy był Mirosław Lubińsk, który napisał do mediów, prokuratury i premiera Tuska. Zaraz potem przyszło oświadczenie sztabu wyborczego Romana Szełemeja. Poniżej podajemy treść tych pism.

LIST OTWARTY KANDYDATA NA PREZYDENTA WAŁBRZYCHA
MIROSŁAWA LUBIŃSKIEGO
DO PREMIERA RP DONALDA TUSKA

Przed chwilą otrzymałem z dużym prawdopodobieństwem wiarygodną dla mnie i porażającą informację o fałszowaniu podpisów wyborców przez Komitet Wyborczy Wyborców Romana Szełemeja – kandydata na Prezydenta Wałbrzycha popieranego przez Platformę Obywatelską.

Czuję się po raz drugi oszukany, gdyż zarządzone przez Pana ponowne wybory Prezydenta Wałbrzycha, są wynikiem wyroku sądu, który stwierdził fałszerstwa polegające na kupowaniu głosów na starającego się o reelekcję kandydata PO Piotra Kruczkowskiego podczas wyborów w grudniu 2010 roku.

Okazuje się, że pełniący dziś funkcję Prezydenta Wałbrzycha Roman Szełemej, który oficjalnie głosi hasła odbudowy zaufania mieszkańców do władzy, również zaczyna swoją kampanię od fałszerstw podpisów popierających jego kandydaturę.

Panie Premierze, czy wobec zaistniałej sytuacji nie powinien Pan podjąć decyzji o zmianie osoby pełniącej funkcję Prezydenta Wałbrzycha?

KOMUNIKAT PRASOWY Wałbrzych, 12 lipca 2011 r

W związku z pojawieniem się nieprawidłowości w 3 na 466 złożonych kartach z wykazem wyborców popierających kandydata na prezydenta miasta złożyliśmy wniosek do Miejskiej Komisji Wyborczej o szczegółową weryfikację wszystkich kart złożonych przez komitet. Ponadto wnioskujemy o sprawdzenie kart pozostałych komitetów, zarówno tych które zarejestrowały swoich kandydatów, jak i tych które dokonają rejestracji w dniu jutrzejszym. Nadmieniamy, że komitety wyborcze nie mają możliwości sprawdzenia prawidłowości danych osób widniejących na wykazie.

Powyższe podyktowane jest szczególną sytuacją wyborczą w Wałbrzychu i troską o bezsporną czystość procesów wyborczych na każdym etapie.

Artur Wylandowski
Komitet Wyborczy Wyborców Romana Szełemeja

Mirosław Lubiński

Do wiadomości:
- Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu
- Państwowa Komisja Wyborcza
- Środki masowego przekazu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (79) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group