Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 2223
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Wiosna" w DARR

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 13 marca 2019, 8:34
Aktualizacja: Czwartek, 14 marca 2019, 9:17
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W siedzibie Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego przy ulicy Wysockiego w Wałbrzychu spotkali się wczoraj zwolennicy "Wiosny" Roberta Biedronia.

Partia "Wiosna" Roberta Biedronia jest stosunkowo młodą partią polityczną, która powstała na bazie ruchu społecznego, domagającego się prawdziwej demokracji i nowej polityki w naszym kraju. Powstanie partii poprzedziły liczne spotkania z sympatykami - tak zwane "Burze Mózgów" i wsłuchiwanie się w ich sugestie, propozycje, pomysły i postulaty, czego owocem jest obecny program partii. Jedno z takich spotkań odbyło się również w Wałbrzychu. W chwili obecnej trwają prace nad organizacją lokalnych struktur "Wiosny". Podczas wczorajszego spotkania otwartego przedstawione zostały założenia programowe partii "Wiosna". O programie "Wiosny" mówił Mariusz Kotarba - koordynator regionu i Michał Syska - pełnomocnik "Wiosny" ds. współpracy z partnerami społecznymi.

Wśród punktów programu "Wiosny" znaleźć można między innymi te dotyczące praw kobiet, godnej pracy, szkolnictwa, innowacyjnej nauki, opieki zdrowotnej, transformacji energetycznej, polityki rodzinnej, równości, cyfryzacji, nowoczesnej przedsiębiorczości, świeckości i sprawności państwa, rozwoju transportu publicznego, deglomeracji czy partycypacji obywatelskiej. "Wiosna" zapowiada między innymi minimalną pensję w wysokości 2 700 zł. brutto, minimalną emeryturę w wysokości 1 600 zł. netto, rozdział państwa i kościoła, wycofanie religii ze szkół, opodatkowanie duchownych, likwidację Funduszu Kościelnego, dostęp do lekarzy specjalistów w ciągu 30 dni, wzrost wydatków na naukę i innowacje czy spore ułatwienia i pomoc osobom niepełnosprawnym, o czym mówił Mariusz Kotarba:

- Pierwszym postulatem, który został zgłoszony na "Burzy Mózgów" w Wałbrzychu była kwestia osób niepełnosprawnych. Ten zgłoszony w Wałbrzychu postulat bardzo mocno wybrzmiewa w ogólnym programie "Wiosny", gdzie jest wyraźny nacisk na wzrost świadczeń podstawowych o 500 złotych. Oferujemy też wsparcie osobom niepełnosprawnym poprzez zapewnienie asystenta czynności codziennych, aby pomóc osobom niepełnosprawnym opuścić mieszkania i funkcjonować w środowisku lokalnym.

Twoja reakcja na artykuł?

10
48%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
14%
Złości
7
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Lucyna 13-03-2019 10:42
Nauka masturbacji od zerówki we wszystkich wałbrzyskich podstawówkach.
~niewyżyty przedszkolak 13-03-2019 11:55
do: ~Lucyna (10:42)
Podobno sam lider partii ma prowadzić lekcje instruktażowe połączone z pokazem dla przedszkolaków
~Jasio 13-03-2019 18:36
do: ~Lucyna (10:42)
Nie mogę się doczekać
~Krzyś 13-03-2019 10:55
Na temat "wspaniałych" zapowiedzi i późniejszych ich realizacji Biedronia najwięcej mają do powiedzenia mieszkańcy Słupska. Podobno dokonał tam epokowych wyczynów. Reasumując "przeniósł" cywilizacyjnie zapyziałe miasteczko od razu w XXII wiek. Myślę,że po wygraniu wyborów uczyni to samo z tym naszym nieoświeconym krajem.
~Pytający 13-03-2019 14:44
Ileż to tam spadów z SLD :):):):). Czyżby miejsc na listach zabrakło i szukają nowego punktu zaczepienia i nowych „wyznawców”. Może najpierw niech była SLD-owska ekipa opowie dokładnie jak z tym wirtualnym wiaduktem w Wałbrzychu było :):):)
~Ja 13-03-2019 16:52
Coś mniej osób niż ostatnio - czyżby poparcie LGBT +, miało na to wpływ, a może wpadka Pana Biedronia u Pani Moniki Olejnik?
~trumpetka 13-03-2019 17:42
Wszystko fajnie,ale radość psuje fakt ze sam biedron przyznaje ze.wspieraja go fundacje finansowane przez niemiecki MSZ. DAR I SLDuchy jak widać spieszą aby podpisać niemiecka zamiast ruskiej folkslisty.To budzi obrzydzenie jakoś.
użytkownik facebook 13-03-2019 17:44
Innym razem postulaty sowieckie PRL ...BIS.
użytkownik facebook 13-03-2019 19:43
Prawdziwa demokracja to jest tylko w Szwajcarii, wszystko inne to jest partiokracja bez względu na to jak się partia nazywa i skąd się wywodzi
~Jerzy Jacek Pilchowski 13-03-2019 21:36
Zdjęcia pokazują to, że sodomitów jest w Wałbrzychu mniej niż się niektórym wydaje.
~Jaro 14-03-2019 3:21
Moralność wg PiS siostrzeńca prezesa trójka dzieci, trzech mężów, trzy śluby kościelne. Sam prezes stary kawaler i oni będą mi mówić co jest dobre a co złe. Wybory do europarlamentu, a oni takimi rzeczami straszą. Na całe szczęście coraz mniej jest zacofanych ludzi. Czekamy na raport o pedofilii w kościele i tu jest prawdziwy problem o tym musimy mówić i chronić niewinne dzieci przed przestępcami w czarnych sukienkach.
użytkownik facebook 14-03-2019 6:40
Biedroń podając rękę szkodnikowi Frans Timmermans potwierdziłeś , że stajesz po stronie nadzwyczajnej kasty , patologi , układów i korupcji , która od lat drąży wymiar sprawiedliwości !!!Wiosna = Palikot BIS 🤣
~Ja 14-03-2019 8:10
Panie Jaro a czytał Pan standardy LGBT+ zawarte w WHO - poczytaj o czym mają się uczyć w przedszkolu a później w kolejnych latach (do 15 roku życia) - dramat. Żenujące jest, że szuka Pan tematów zastępczych - my jako rodzice nie powinniśmy dopuścić do wprowadzania nauczania wg WHO, które promuje tzw LGBT+. Oczywiście, że pedofilia w Kościele jest ważna i trzeba ją rozliczyć - też jestem za. Ale nie odwracaj Pan uwagi od tematu, który może być problemem, który dotknie całe nasze społeczeństwo. Ja mówię nie temu by moje dzieci a kiedyś wnuki (mam nadzieję, że będę je miał) miały w tym brać udział. Ponadto w każdej szkole osoba do LGBT+; czy ona ma być na osobnym etacie? Kto za to zapłaci? Dramat i obłuda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group