Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2644
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Władysław Frasyniuk w ogniu krytyki

Wiadomości: REGION
Piątek, 21 lipca 2017, 9:02
Aktualizacja: 12:05
Autor: red
Fot. fot. screen you tube
Dr hab. Sławomir Bobowski, prof. UWr. napisał List otwarty do Władysława Frasyniuka, w którym wyraził swoją dezaprobatę wobec jego publicznej działalności. Poniżej treść listu:

LIST OTWARTY DO PANA WŁADYSŁAWA FRASYNIUKA

Szanowny Panie,

jeszcze kilka lat temu spotkałem Pana w jednym ze sklepów wrocławskich i z wielką satysfakcją poprosiłem Pana o możliwość uściśnięcia Pańskiej dłoni. Nigdy nie miałem okazji zbyt angażować się czynnie w polityczną działalność, ale byłem ŻARLIWYM amatorem Solidarności i takim samym admiratorem jej szermierzy, do których Pan też przecież należał. Pod koniec lat osiemdziesiątych, kiedy po raz pierwszy słyszałem teorię o „Bolku”, trzaskałem drzwiami i nie rozmawiałem z jej propagatorami, a Oriana Fallaci, która pierwsza ujawniła mizerię intelektualną i moralną Lecha Wałęsy, była dla mnie jednym z głównych wrogów. W latach dziewięćdziesiątych, kiedy taka podejrzana persona jak Roman Giertych opluwała – dla mnie wówczas prawie świętego – Jacka Kuronia, byłem gotów publicznie spoliczkować Giertycha.

Ale to już jest przeszłość, Panie Frasyniuk! Ja dziś reprezentuję pokolenie milionów POLAKÓW OSZUKANYCH, OŚMIESZONYCH. Czuję się trochę jak ci nieszczęśni klienci Amber Gold. Cała Wasza impreza III RP to jeden wielki Amber Gold.

Pan dzisiaj należy do zwykłych rozrabiaków politycznych, „łobuzów historii” (to cytat z wiersza Zbigniewa Herberta, tego, który nazwał Pana mistrza – Adama Michnika – „człowiekiem złej woli”), należy Pan do politycznych, rozhisteryzowanych bankrutów. Kiedy policjanci wynosili Pana z antyreligijnej manify, to wyglądało dokładnie tak, jakby Pan dostał nokaut od demokracji, czyż nie?

I jeszcze jedno: ktoś z Pana fanów nazwał Pana niedawno petardą opozycji. Na miłość boską! W polityce nie trzeba petard, trzeba rozumu, wiedzy, wykształcenia! Niech Pan spojrzy na osiągnięcia polityczne prezydenta-elektryka albo pół-magistra Aleksandra Kwaśniewskiego albo Martina Schulza, legitymującego się podstawowym wykształceniem!!!

Pamięta Pan pojedynek Kmicica i Wołodyjowskiego? Przed jego finałem Kmicic wypowiedział słynne słowa, wszyscy je znamy. Trzeba je Panu przypominać?

Dr hab. Sławomir Bobowski, prof. UWr.

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz

~roś 21-07-2017 12:20
Pewnie Frasyniuk popłakał się z rozpaczy. A z drugiej strony -człowiek wykształcony, a ślepy.
~pisk i jazgot 21-07-2017 12:23
Frasyniuk zrobi wszystko by dorwać się do koryta.
~ktos 21-07-2017 12:56
He, he. Wiadomo - kaczor-doktor. Śmiech na pustej sali. Panie profesorze. Więcej świeżego powietrza
~pytacz 21-07-2017 13:29
Skąd się wziął jeden uczciwy profesor co wygarnął prawde 10/10?
~Janosik 21-07-2017 13:57
Panie doktorze. Oby Pana przesłanie i nauka weszły w nas a nie poszły w las. Ile można razy deptać na grabie uderzając się w głowę i pytać - kto te grabie tutaj zostawił ?
~Jerzy Jacek Pilchowski 21-07-2017 14:31
Znałem Frasyniuka osobiście i to dobrze. Jako członek prezydium ZR spotykałem się prawie codziennie prze kilka miesięcy stykałem. Już wtedy widziałem, że Władek jest bucem i egocentrykiem. Nie myślałem jednak wtedy, że jest nieuczciwy i podły. Teraz to już wszyscy wiemy i coraz więcej ludzi czuje potrzebę aby to głośno mówić. P.S. Cieszy mnie to, że Frasyniuk jest teraz "dear leader" totalniaków. Gwarantuję to, że zaprowadzi ich w pokrzywy.
~ks Sowa 21-07-2017 14:48
Na miesiecznicy Frasyniuk mial w klapie znaczek, napisany cyrylica. Czy ktos wie co tam bylo napisane? No i do kogo bylo to skierowane? DO jakiego odbiorcy Frasyniuk nosi znaczek z napisem cyrylica? Ktos zna odpowiedz? Skad ten znaczek ma?
~Janosik 21-07-2017 14:51
Do J.J.Pilchowski. Poza tym "ukradł 80 milonów zł" związkowych pieniędzy i podobno się z nich nie rozliczył. Może to Pan potwierdzić?
~roś 21-07-2017 16:14
Frasyniuk ma piękną kartę, a pan Pilchowski? co po nim zostanie. Tyle co na wałbrzyszku niezdarnie wyskrobie. A że żółcią nienawistnika skrobie to od czasu do czasu widzimy.Inna sprawa, że Frasyniuk nie opuścił kraju, a z życia politycznego się szybko wycofał na rzecz działalności gospodarczej.
~Dudek 21-07-2017 18:21
Jacek P. Jako kapus SB - zatkaj ryja! A gdzie te ruskie czolgi na Szczawienku ? Bucu
~Jerzy Jacek Pilchowski 21-07-2017 19:03
~Janosik: Nie można powiedzieć, że ukradł 80 milionów. Prawda jest tylko taka, że podejmował różne bardzo dziwne decyzje finansowe (z Piniorem było podobnie) których skutkiem było to, że choc ludzie na demonstracjach wołali "Władek, Władek." to ludzie którzy realnie działali w podziemiu odchodzili do Solidarności Walczącej. P.S. Na YouTube można znaleźć film na którym kilka osób opowiada jakie były losy ich "sławnej" inwestycji w kupno gospodarstwa ze szklarniami. - Po przejęciu dokumentów SBecja podarowała to gospodarstwo jednemu z SBeków jako nagrodę za zasługi. No po tym wszystkim jakimś dziwnym trafem na terenie tego gospodarstwa była baza samochodów firmy w której Frasyniuk miał swoje udziały. - Po drodze były (oczywiście) różne zmiany nazwy firmy, zmiany udziałowców, itp.
~Pilot 22-07-2017 2:07
Top Frasyniuk to jak Petru ,pcham się ale nie wiem po co Kolejny BOLEK niezniszczalny
~Grzegorz 22-07-2017 6:46
Też zawsze uważałem Pana Wałęsę, Frasyniuka, Tuska,Niesiołowskiego i innych za ludzi honoru, odwagi i prawdy. Niestety po latach potwierdziły się oskarżenia o Bolku, a jak obejrzałem film Nocna zmiana to mi się wszystko zaczęło układać i wyjaśniać niektóre niezrozumiałe wcześniej decyzję i koligacje tych panów. Nie dziwi mnie teraz takie poparcie dla radykalnego PISU, bo trzeba uczciwie przyznać że oni od początku podnosili że w pozostałych partiach są komuchy i zadali lustracji broniąc gabinetu Olszewskiego który chciał to ujawnić i tego wystraszyli się wszyscy układowcy. I to jest najbardziej żałosne. O panu Frasyniuka mam jeszcze dobre zdanie bo o reszcie to już za dużo ciemnej prawdy wpłynęło. Przykre bo miliony ludzi czują się przez nich bezczelnie oszukani i ci ludzie napędzają PIS
~Janosik 22-07-2017 9:23
> J.J.Pilchowski. Z Pana informacji może wynikać, że Frasyniuk pozostał na zapleczu niczym „Matrioszka” i rozwija swoją działalność "niby opozycyjną" współcześnie opierając się na legendzie "zaboru 80 milionów" składek związkowych. Może też interesy firmy transportowej idą na tyle źle , że chce zabłysnąć w mediach jako trybun opozycji wobec PiS i przy kolejnych wyborach uzyskać apanaże przynajmniej senatora wg hasła: "nic nie robić dużo brać".
~ks Sowa 22-07-2017 10:17
Widzicie. Tak wiele przed wami urywali, dlaczego 25 lat wolnej Polski i ludzie dopiero moga byc doinformowani tym co sie dzialo podczas nocnej zmiany? A tow tedy wlasnie Tusk, Niesiolowski, Bolek, Geremek, Pawlak staneli tam gdzie stalo ZOMO. Wlasnie w tym momenice, podczas nocnej zmiany. Staneli w obronie wspolpracownikow z SB. I obalili rzad, ktory chcial wyczyscic scene polityczna i sady, jak to bylo w Niemczech, Czechac i innych postkomunistycznych krajach. Tylko tu macki w postaci TW Bolka byly tak silne ze tego nie zrobiono. WSTYD i HANBA. Ma to az do dzis skutki, te elity, powinny zniknac 25 lat, a tak do dzis bronia i sluza czerwonej historii i slusznosci stanu wojennego chociazby.
~icotudodać 22-07-2017 10:30
frasyniuk broni swojego koryyta,a nie że chce się dostać do koryta,już on dobrze wie co robi,hhaha naiwniaki,żeby nie być zaatakowanym atakuję pierwszy i stoi z tyłu ,i się śmieje!
~Jerzy Jacek Pilchowski 22-07-2017 11:20
Sprawa takich ludzi jak Frasyniuk, Bujak, Janas, itd., polega moim zdaniem na tym, że oni wypłynęli w chwili strajków czyli gdy trzeba było mieć odwagę aby głośno powiedzieć pare prostych i prawdziwych słów. Oni to umieli i dobrze to zrobili. Gdy nadszedł jednak czas, ze trzeba było budować struktury Związku czyli mieć duże IQ oraz umiejętności organizacyjne to ich gwiazda zaczęła blednąc. Gdyby nie było stanu wojennego to w następnych wyborach oni by po prostu przegrali. Stan wojenny był dla nich "błogosławieństwem" gdyż zakonserwował ich pozycje i znaczenie. Następnie okazało się (znów), że oni niewiele umieją. Najlepszym tego przykładem jest historia Unii Wolności (czy raczej Unii Demokratycznej - już nie pamiętam jak to się wtedy nazywało) która ... cdn
~Jerzy Jacek Pilchowski 22-07-2017 11:30
... pod przewodnictwem Frasyniuka rozsypała się jak zamek z piasku. Wtedy było też tak, ze tak zwana postkomuna która z PRLu wyszła z kapitałem i umiejętnościami (gdy ludzie Solidarności działali w podziemiu to SBecy i ich dzieci studiowały - często na dobrych zachodnich uczelniach) mówiła takim ludziom jak Frasyniuk: Albo wracasz za kierownice autobusu albo się do nas "zapisujesz" i dostaniesz odpowiednio dużą działkę udziałów. No i niektórzy z nich poszli na taki układ z postkomunistami i teraz WYJĄ tak jak im różni "Cimoszewicze" rozkażą. I robią to kierowani szczerą nienawiścią do takich ludzi jak Kaczyński czy Macierewicz gdyż oni byli wtedy w drugim szeregu ale dzięki swoim talentom organizacyjnym i wysokiemu IQ są teraz najważniejszymi ludźmi w kraju ... cdn
~Jerzy Jacek Pilchowski 22-07-2017 11:38
... a Frasyniuk, Bujak, Janas, itd. są MIŚami (Mały i Średni biznes) i w świadomości ludzi istnieją tylko dla tego, ze ich od czasu do czasu zaprosi TVN aby pluli na PiS. - Gdyby ich TVN nie zapraszał to ogromna większość ludzi już dawno by zapomniała o tym, że istnieją. Podsumowując. Gdyby PiS (dla jaj) zaproponował Frasyniukowi bycie ministrem to stawiam dolary przeciw pestkom słonecznika, że Władek zrobił by natychmiast zwrot o 180 stopni i zaczął pluć na Michnika i inne pomniejsze Schetyny.
~ks Sowa 22-07-2017 12:11
Patrzcie kto miesza sie w sprawy naszego kraju!!! Niemcy rekami bylego wiceminstra finansow i bylego zastepcy prezesa Deutche Banku: http://niezalezna.pl/102716-zbieraja-pieniadze-na-antyrzadowe-protesty-ujawniamy-kto-ich-finansuje SZOK?!?!?!?!?!?! Ale zobaczcie w jaki sposob: Twoja darowizna – w dowolnej kwocie – pomoże opłacić: - strony internetowe (i potrzebny do ich utrzymania sprzęt) kontaktujące z sobą tysiące ludzi organizujących kolejne protesty, - świece dla protestujących, - zabezpieczenie demonstracji, - wynajem sprzętu nagłaśniającego, - kampanie w Internecie lub w przestrzeni publicznej z naszym przesłaniem, - koszty przewozu setek ludzi tam, gdzie ich głos będzie najbardziej słyszalny. A wiec i Gazprom
~ 22-07-2017 13:30
Zatrzymanie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Józef Piniora zszokowało niemal wszystkich. Człowiek, który w latach 80. pomógł ukryć przed komunistyczną władzą 80 mln złotych należących do Solidarności, dziś ma postawione zarzuty korupcyjne. Najgłośniej jednak w całej sprawie krzyczy inna legenda podziemia – Władysław Frasyniuk. To on w dniu zatrzymania Piniora zaczął tworzyć tezę, jakoby cała sprawa miała polityczne tło. Zdaniem naszych informatorów powód głoszenia spiskowej teorii może być prozaiczny: sam obawia się działań wymiaru sprawiedliwości. Czego boi się Frasyniuk? Udało nam się ustalić, że akta jednej ze spraw, w której Frasyniuk był oskarżany przez swojego byłego zięcia o przestępstwa skarbowe i korumpowanie urzędników celnych, ponownie są analizowane przez śledczych.
~ 22-07-2017 13:31
Dwa dni przed zatrzymaniem Józefa P. rozmawiamy z funkcjonariuszem z Centralnego Biura Śledczego Policji na temat Władysława Frasyniuka i jego firmy spedycyjnej Fracht. Pytamy też o przestępstwa skarbowe, a także korupcję na znaczną skalę we wrocławskim urzędzie celnym i izbie celnej. Sprawa miała miejsce za pierwszych rządów PiS (2005–2007), a była prowadzona w szczecińskiej prokuraturze. Pracowali przy niej także funkcjonariusze CBŚ. Z kolei córka Frasyniuka, Dominika, kierowała firmą transportową Jurex, której właścicielem był wówczas jej mąż – Jerzy Woźniak. Woźniak, czego nigdy nie ukrywał, miał kontakty z czołowymi polskimi gangsterami.
~ 22-07-2017 13:32
o Woźniak złożył zawiadomienie w sprawie przemytu i korupcji we wrocławskich urzędach celnych. Składając zeznania twierdził, że cały proceder nie byłby możliwy bez udziału jego teścia. To on jego zdaniem był głównym bohaterem przestępczego procederu korumpowania celników. W tamtym czasie Woźniak opisał śledczym jedną rozmowę, jaką miał odbyć z Frasyniukiem: Dzwonię do Władka i mówię, że „zniknęło” mi dziewięć tirów. Kierowcy „zapomnieli” podjechać na cło. Pytam, co z tym robimy, a Władek: „Siedź cicho i nie pękaj, to się załatwi”. I załatwił. Śladu nie było, że jakiś transport wjechał do Polski. W przestępczym procederze znaczenie miały punkty graniczne „przychylnych” pracowników celnych. Do rozwikłania sprawy w tamtym czasie zostali zaangażowani najlepsi prokuratorzy i funkcjonariusze cd.
~ 22-07-2017 13:33
służb. Sprawa jest poważna i rozwojowa, z akt śledztwa wyłania się ponury obraz korupcji na wielką skalę. Pracownicy straży granicznej, celnicy, a także inni urzędnicy administracji państwowej na Dolnym Śląsku oraz lokalni politycy znaleźli się w kręgu zainteresowania wydziału ds. przestępczości zorganizowane w Szczecinie. Kiedy prowadzono śledztwo, zatrzymano w sumie dziewięć osób, a pięć tymczasowo aresztowano. Chodziło o rozbicie „układu wrocławskiego”, momentami groźniejszego niż mafia paliwowa, tak nam się układały zebrane w sprawie dowody – mówi nam dziś funkcjonariusz CBŚP.
~ 22-07-2017 13:34
Mimo że sprawa trafiła przed wrocławski sąd, to prokuratorzy, którzy ją przejęli w momencie gdy do władzy doszła Platforma Obywatelska, rozmyli materiał dowodowy. Sędziowie także się nie przyłożyli się – mówi nam, uderzając się w pierś, jeden z wrocławskich sędziów. Dodaje, że jest to chyba jedyna sprawa w Polsce, w której prezes firmy uwikłanej w proceder przestępstw skarbowych i korupcyjnych nie ponosi żadnej odpowiedzialności, mimo że na dokumentach firmowych widnieją jego podpisy. Mowa tu o córce Frasyniuka. Cała sprawa „wrocławskich celników” została rozbita na dwa procesy. Doszło do kuriozum. W jednym sędzia uznaje za wiarygodne tłumaczenia Woźniaka. Natomiast drugi sędzia, niemalże z pokoju obok, Zbigniew Muszyński w prowadzonym procesie nie daje wiary tymże zeznaniom. Na dodatek c
~ 22-07-2017 13:37
Doszło do kuriozum. W jednym sędzia uznaje za wiarygodne tłumaczenia Woźniaka. Natomiast drugi sędzia, niemalże z pokoju obok, Zbigniew Muszyński w prowadzonym procesie nie daje wiary tymże zeznaniom. Na dodatek ucina wszelkie tropy mogące prowadzić do innych osób i nie podejmuje ich na sprawie – mówi nasz rozmówca. Dlatego teraz wrócono do śledztwa. „Twarda” prokurator bierze śledztwo Prokuratura Krajowa, wydział zamiejscowy ze Szczecina, bada obecnie akta tej sprawy, ściągnięto je z wrocławskiego Sądu Okręgowego na początku października – opowiada nam informator. I faktycznie, udaje nam się to potwierdzić w prokuraturze, a także we wrocławskim sądzie, skąd akta zakończonej w 2013 r. sprawy zostały przekazane do wydziału przestępczości zorganizowanej w Szczecinie, gdzie będą do końca sty
~ 22-07-2017 13:38
stycznia przyszłego roku. Po co akta zamkniętej sprawy są analizowane przez tamtejszych śledczych? Na to pytanie na razie nie chce nam odpowiedzieć prokurator Aldona Lema – naczelnik Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Od jednego z prokuratorów dowiadujemy się, że to ona osobiście dokonuje analizy akt dwóch spraw. W środowisku ma opinię prokurator od „śledztw gangsterskich”, która ma na swoim koncie rozbicie jednej z grup wymuszających haracze na Pomorzu, co spowodowało konieczność objęcia jej policyjną ochroną. Lema ma opinię bezkompromisowej i twardej.
~ 22-07-2017 13:40
Do końca grudnia być może zapadną wstępne wnioski w tej sprawie, na tym etapie nie będę się wypowiadać o sprawie, materiał do przeanalizowania jest ogromny, wymaga żmudnej pracy – mówi nam Lema. Tyle słyszymy oficjalnie. A nieoficjalnie jeden ze śledczych Prokuratury Krajowej przekonuje nas, że ściągnięcie akt do Szczecina ma związek właśnie z Frasyniukiem. Jego zdaniem śledczy w całej tej sprawie kilka lat temu tylko się otarli o Frasyniuka, i udało mu się wyjść z całej sprawy bez szwanku, mimo że były dowody go obciążające. Legenda Solidarności nie usłyszała wówczas żadnych zarzutów, jego córka również. Mało tego, Frasyniuk zarówno wtedy, jak i potem twierdził, że nie wiedział, kim jest jego były zięć, co jest kuriozalnym tłumaczeniem – mówi nasz informator.
~ 22-07-2017 13:41
Śledczy, zdaniem naszego rozmówcy, w tamtym czasie mieli z tych tłumaczeń niezły ubaw. Mimo to Frasyniukowi udało się uniknąć poważnych kłopotów. Dziś, aby na poważnie wrócić do tej sprawy, potrzebne są wnioski, na podstawie których będzie można udowodnić braki chociażby w akcie oskarżenia. Materiał dowodowy dawał podstawy, by przed sądem postawić także inne osoby, które przed sądem, nie wiedzieć czemu, nie zostały postawione – mówi nam rozmówca z Prokuratury Krajowej.
~ 22-07-2017 13:42
Dlaczego Frasyniuk może być ważny dla wyjaśnienia tej sprawy? Warto dodać, że sprawa „celników” przed wrocławskim sądem w bólach, ale jednak, zakończona została w kwietniu 2013 r. Wrocławski Sąd Okręgowy skazał wtedy 5 osób: Artura P., Roberta K., Artura B., Marcina Ł., Jerzego Woźniaka, ten ostatni to wspomniany były zięć Frasyniuka, dzięki któremu sprawa „wrocławskich celników” trafiła do śledczych. Wcześniej o całej sprawie nikt nie miał pojęcia, na mieście mówiono o procederze, ale nikt nie znał mechanizmów. To jego zeznania pomogły w tamtym czasie prokuratorom. Sam Woźniak dziś nie chce rozmawiać o szczegółach, jest obecnie hospitalizowany po przeszczepie nerki. Kiedy godzi się na rozmowę w szpitalu, mówi nam, że niebawem ta sprawa może wrócić na pierwsze strony gazet, ale to wszystko
~ 22-07-2017 13:45
Informator z Prokuratury Krajowej mówi nam, że najpóźniej do połowy stycznia może zapaść decyzja, co dalej ze sprawą „wrocławskich celników” oraz wątkami Frasyniuka i jego córkiCo ciekawe, już po wyborach wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość w 2015 r., w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu zapada postanowienie o zniszczeniu jednego z kluczowych dowodów w sprawie, której akta są dziś analizowane przez Prokuraturę Krajową. Sędzia Zbigniew Muszyński 1 grudnia 2015 r. wydaje uzupełnienie wyroku, w którym orzeka: przepadek dowodu rzeczowego wyszczególnionego w wykazie dowodów rzeczowych bez nadanego numeru, tj. płyty CD-R 700 MB 80 min zatytułowanej „Rozmowa” (zapakowanej w kopertę A5) i zarządza jej zniszczenie. Dlaczego akurat tego dowodu rzeczowego? O jaką rozmowę chodziło?
~ 22-07-2017 13:46
Nasz informator twierdzi enigmatycznie, że ta rozmowa to był oryginalny dowód, mogący obciążyć Frasyniuka. Kto został nagrany na taśmie? – pytamy. Między innymi wysoki rangą urzędnik celny – słyszymy od naszego rozmówcy, który zapewnia, że na nagraniu padało nazwisko Frasyniuka.
~ 22-07-2017 13:47
Tekst ukazał się na łamach tygodnika Warszawska Gazeta! No i WSZYSTKO JASNE1111111111111111111111111111
~Troll 22-07-2017 14:36
21-07-2017 13:57 | ~Janosik powiedziałeś świętą prawdę.Teraz - jako prawdziwy Janosik - ciupagę w ręce i ..naprzód!!!;)
~Jerzy Jacek Pilchowski 22-07-2017 16:54
~: Ten artykuł z Gazeta Warszawska jest dobrym przykładem na to, że coraz więcej informacji na temat różnych "Frasyniuków i Piniorów" zaczyna być znane. Jeśli dodamy do tego sprawę VATowskich karuzel, mafii paliwowej i setki podobnych afer to staje się dla nas jasne dlaczego tysiące ludzi (beneficjentów 3RP) zaczyna z furią w oczach krzyczeć na ulicach, że "ma być tak jak było". Oni się po prostu obawiają odpowiedzialności za to co do tej pory bezkarnie robili. Trzeba sobie po prostu zdawać sprawę z tego, że czeka nas bardzo gorący okres. Mamy teraz szanse zrobić z Polski normalny cywilizowany kraj czyli kraj w którym działają elementarne mechanizmy sprawiedliwości społecznej.
~niekumatynaród 22-07-2017 21:39
teraz to już wszyscy jawnie mieszają, a Polacy chodzą jak barany na te manifestacje czy oni wiedzą wogóle o co w tym wszystkkim chodzi ,coś niesamowitego
~ks Sowa 23-07-2017 12:00
Ktos i wytrlumaczy co mial Frasyniuk wpiete w klape marynarki, gdy policja wynosila? Ja nie wiem co tam bylo napisane, bo bylo to napisane Cyrylica. Czy ktos wie co tam bylo napisane? DO kogo to bylo skierowane? DO mnie obywatela Poslki chyba nie, bo ja Cyrylicy nie znam. Wiec do kogo? Ktos moze wyjasnic co tm bylo napisane? Bardzo prosze, chcialbym ocenic Frasyniuka, ale nie moge, bo nie mam wszystkich informacji. Tenznaczek mnie bardzo interesuje. A wiec co tam bylo napisane cyrylica i do kogo to byl przekaz? Jakis lewacki demokrata odpowie?
~Jerzy Jacek Pilchowski 23-07-2017 13:11
~ks Sowa: To było coś w stylu "J... PiS". Na następnej manifie, będzie chyba miał taki znaczek po hebrajsku, na następnej po niemiecku, itd.
~ks Sowa 23-07-2017 13:21
~Jerzy Jacek Pilchowski: A wiec szkoda ze nie bylo z nim Bolka, ten ze swoja Matka Boska w klapie, swietnie by sie komponowal przy Frasyniuku i z jego znaczkiem.
~Janosik 23-07-2017 22:41
Do J.J.Pilchowski i ks. Sowa. Macie Panowie rację w klapie widnieje "hasło bojowe" byłego trybuna Solidarności - pisane w języku rosyjskim "J... PiS". Wcześniej pod tym samym zawołaniem wyzywał chłopów polskich. Ten napis rodem z rynsztoka świadczy, że Frasyniuk już od dawna płynie głównym jego korytem i trzyma się twardo jego nurtu. Może też klepki mu się już w głowie odklejają i fiksuje na starość.
~Janosik 23-07-2017 23:03
Tоварищ Фрасыниук -Towarzysz Frasyniuk może być podstawionym koniem trojańskim Ukrainców. Ten napis to wyraźne ukierunkowanie widza na to myślenie. Jak nie wiadomo kto coś zrobił to zawsze winę zrzucają na Rosjanin i FSB. Tak się ustawia postronnego obserwatora. Zawsze mógł coś napisać po arabsku ale byłby źle odebrany medialnie. Z obserwacji widzę, że te odludki opozycyjne twardo zmierzają do konfrontacji. Ale Tоварищ Фрасыниук bój to jest twój ostatni.
~bicz_bozy 24-07-2017 7:07
rozbawił mnie początek tego listu: "Nigdy nie miałem okazji zbyt angażować się czynnie w polityczną działalność, ale byłem ŻARLIWYM amatorem Solidarności ". no no, heroizm w czystej postaci, wzorce odwagi podpatrzone na warszawskim Żoliborzu. histeryczne reakcje pisu są dowodem lęków, że do opozycji antyrządowej dołącza coraz więcej osób spoza bieżącej polityki. tak już jest, że gdy ktoś jest skorumpowany (beneficjenci 500+) lub korzysta na członkostwie w pis (cała rzesza miesiewiczów i ich rodzin) boi się zmian i nowego rządu. i tacy ludzie będą chcieli jeszcze więcej stanowisk (reforma sądownictwa) i jeszcze bardziej będą skomleć widząc rosnący opór społeczny przeciw zawłaszczaniu Państwa.
~Cebulak > 24-07-2017 07:07 | ~bicz_bozy 24-07-2017 8:26
Rozbawienie zrozumiałe. Histeryczne reakcje zastępowanych misiewiczami PEOSIEWICZÓW I ICH RODZIN, skorumpowanych posadkami, z wyjściem na ulicę włącznie, są dowodem lęków, że jednak nie uda się utrzymać zawłaszczanego przez 8 lat rządów państwa - a miało „but’ na wsiegda”. Skorumpowani bezkarnością politycy, beneficjenci 50 000+ dla wybranych, czyli niewielu, - „rozmienionych bezczelnie” na MILIONY 500+ DLA POLSKICH DZIECI I RODZIN, podburzają PEOSIEWICZÓW i ich rodziny, mówiąc im, że nie tylko TEN SĄD JEST NASZ, ALE CAŁE PAŃSTWO JEST NASZE! Przecież SĄD BYŁ NASZ – stwierdzał ważność wyborów - tylko gumofilce pazerne przegięły w 2014 roku i zrobił się szum i sędziowie się przestraszyli i jak teraz wygramy wybory bez naszego sądu???!!! CDN
~ 24-07-2017 08:26 | ~Cebulak > 24-07-2017 07:07 | ~bicz_bozy | 24-07-2017 8:27
CD - Spontaniczne protesty opłacane przez PO i naiwnych wrzucających do skarbonek oraz międzynarodowe grupy interesów, którym te interesy się kończą – patrz dziesiątki miliardów wpływające do budżetu - gdzie one wcześniej płynęły??? Spontaniczne protesty sterowane m.in. przez niejakiego Borysa – nomen-omen – Budkę, który mówi, jest nagranie: „Rano to nie, po południu pod sejmem, a wieczorem to idźcie pod dom Jarka…” Spontanicznie...
~Janosik 24-07-2017 8:35
Do Bicz Boży. Jak działała kasta sądownicza podam na przykładzie pewnego żartu. . Student będąc na egzaminie prawniczym otrzymuje pytanie. od przewodniczącego komisji. Jak brzmi art. 258 Kodeksu karnego? Ależ tata w domu umawialiśmy, się że będę odpowiadał z art. 119 Kodeksu wykroczeń.
~bicz_bozy 24-07-2017 8:44
do panów wyżej - spójrzcie jak jesteście manipulowani przez pis. nikt nie mówi o braku potrzeby reformy sądownictwa. nikt. nawet sami zainteresowani tj. sędziowie zgadzają się z koniecznością zmian. ale nie można uzależnić, przy założeniu trójpodziału władzy, wladzy sądowniczej od egzekutywy, bo tu się kończy reguła checks and balances. po prostu. chyba, że pis będzie uważał za stosowne personalne wycinanie w pien za 3 lata po zmianie władzy. taki ruch jest mieczem obusiecznym, to po prostu bardzo zła ustawa.
~Janosik 24-07-2017 8:54
Do Bicz Boży. Polecam Panu utwór Kukiza - "Samokrytyka". Wyjątek chyba tak leci"Idiotą jestem, który nie kapował Gdy z kolegami mury malował Nie sprzedał esbekom narzeczonej I na dodatek wziąłem ją za żonę
~ks Sowa 24-07-2017 9:12
bicz_bozy: Ale dlaczego nei mozna? Przeicez rozwiazania sa stosowane w bardziej irozwinietych lepszych demokracjach na ktorych sie wzorujesz niz nasze. WIec mozna pod warunkiem, ze nie bedzie lamana Konatytucja. Ale i ta nie jest. Chyba ze jest, to wskaz zapis Konatytucji, potem zapais proponowanej zmiany, ktory ta Konstytucje lamie, a potem jak w podstawowce odpowiedz uzasadnij. Masz autorytety, profesorow, sedziow, Komisje Weneckie. Ekspertow SB i TVN, wiec nie powienienes miec z tym problemu. Udowodnij nam ze sie mylimy. Nie wal ogolnikami, haslami pod publiczke. Dziala to na przerazone lemingi i komuszki, nie zas na racjonalnych i inteligenentych ludzi jak ja.
~Janosik 24-07-2017 9:14
Bicz Boży. E-tam gadanie. Panowie i Panie najwyższych godności z Trybunału i Sądu Najwyższego i godziwych apanaży powinni zachować bezwzględną neutralność w przestrzeni publicznej nawet po przejściu w stan spoczynku. Co najwyżej mogliby podjąć działalność naukową. Jeśli jednak nawet po zakończeniu kariery stoją po stronie swoich byłych pryncypałów to ten fakt musi być napiętnowany. Ale wilka jak widać zawsze ciągnie do lasu.
~Cebulak >> 24-07-2017 08:44 | ~bicz_bozy | - 24-07-2017 10:01
Oczywiście Ty nie jesteś manipulowany, to w takim razie z wynika z twojej wypowiedzi, że to Ty manipulujesz. Dawno, dawno temu pobierałem pewne nauki i wtedy mój „nauczyciel” powtarzał wielokrotnie, żebyśmy to zapamiętali: „Są takie sytuacje, że nawet nie do końca dobra decyzja jest lepsza niż brak decyzji i ruchu...” A ten trójpodział władzy to był wtedy, gdy sędzia Milewski na telefon obiecywał ustawienie rozgrzanego składu??? W USA, po czymś takim, Milewski nie mógłby pracować do końca życia w żadnym zawodzie prawniczym, o ile nie zaliczyłby długoletniej odsiadki, w Polsce jest nadal „bezstronnym” sędzią…
~Cebulak >> 24-07-2017 08:44 | ~bicz_bozy | - 24-07-2017 10:16
Oczywiście Ty nie jesteś manipulowany, to w takim razie z wynika z twojej wypowiedzi, że to Ty manipulujesz. Dawno, dawno temu pobierałem pewne nauki i wtedy mój „nauczyciel” powtarzał wielokrotnie, żebyśmy to zapamiętali: „Są takie sytuacje, że nawet nie do końca dobra decyzja jest lepsza niż brak decyzji i ruchu...” A ten trójpodział władzy to był wtedy, gdy sędzia Milewski na telefon obiecywał ustawienie rozgrzanego składu??? W USA, po czymś takim, Milewski nie mógłby pracować do końca życia w żadnym zawodzie prawniczym, o ile nie zaliczyłby długoletniej odsiadki, w Polsce jest nadal „bezstronnym” sędzią…
~Stary człowiek 5-12-2017 8:50
"Nigdy nie miałem okazji zbyt angażować się czynnie w polityczną działalność". Nie ma sprawy, do upadku komuny przyczynili się kiedyś inni, Pańscy rówieśnicy. A teraz co? Obudził się Pan z nogą w nocniku? Smutnym jest to, że dołączył Pan do grona gadających głów. Bo Kaczyński to, bo Frasyniuk tamto, bo prawica, bo lewica. Głowa boli od waszego ujadania, waszych górnolotnych słów. Czyż nie przychodzi wam do głowy, że kiedyś historia pogodzi was wszystkich. Rozdziobia was kruki, wrony.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group