• Poniedziałek, 16 września 2019
  • Godz. 14:30
  • Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
  • Czytających: 2998
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wpadli w ręce policji zaraz po tym jak napadli na sklep

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 15 stycznia 2014, 6:30
Aktualizacja: 7:45
Autor: opr.red.
Fot. red.
Kara nawet 12 lat pozbawienia wolności może grozić 22–letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, a o losie 15–latka zadecyduje sąd rodzinny. Podejrzani w minioną niedzielę późnym wieczorem napadli na jeden ze sklepów spożywczych w Wałbrzychu. Napastnicy grożąc użyciem gazu właścicielce sklepu chcieli ukraść pieniądze. W chwili popełniania przestępstw mieli naciągnięte na głowy kominiarki. Kobiecie udało się ich spłoszyć. Zaraz po napadzie trafili w ręce policji.

Policjanci z Komisariatu Policji V w Wałbrzychu zatrzymali 22 i 15-latka podejrzanych o napad na jeden ze sklepów spożywczych w mieście. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę późnym wieczorem. Z ustaleń policjantów wynika, że napastnicy byli zamaskowani i grożąc właścicielce gazem zażądali wydania pieniędzy. Na szczęście kobieta doskonale sobie poradziła i zdecydowanym zachowaniem spłoszyła napastników.

Zaraz po zgłoszeniu faktu na policję dzielnicowy wałbrzyskiej piątki mając bardzo dobre rozpoznanie środowiska przestępczego wytypował sprawców napadu. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy podejrzani wpadli w ich ręce. 22-letni mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu a 15-latek do policyjnej izby dziecka. Podczas przesłuchania zatrzymani złożyli obszerne wyjaśnienia i przyznali się do zarzucanych im czynów. Motywem ich działania była chęć posiadania pieniędzy na bieżące wydatki.

Prokurator oraz policjanci prowadzący sprawę wnioskowali o tymczasowe aresztowanie 22-latka. Kodeks karny za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia przewiduje karę nawet 12 lat pozbawienia wolności. O losie nieletniego sprawcy czynu karalnego zadecyduje sąd rodzinny.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~xxx 17-01-2014 8:37
Ah ten Biały Kamien.
~hhehe 17-01-2014 21:23
i bardzo dobrze ten 22latek to żul spod sklepu...;) I uciekł na Swoją melinke/chatę gdzie piją z gówniarami hehe...Jednego żula na Białym Kamieniu mniej ! ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group