Lublin: Wrócili do wygrywania

Poniedziałek, 21 lutego 2022, 9:05
Aktualizacja: 9:18
Po ubiegłotygodniowej wpadce na własnym parkiecie, koszykarze wałbrzyskiego Górnika udowodnili, że nadal drzemią w nich spore możliwości.

Wałbrzyszanie świetnie zaczęli i po 5 minutach było 4-15. Do końca tej kwarty Górnik grał bardzo skutecznie i po 10 minutach było 21-32. W 13. minucie przewaga wałbrzyszanie jeszcze bardziej wzrosła i na tablicy widniał wynik 21-42. Później nieco lepsza gra obronna AZS-u Startu spowodowała, że już tak łatwo podopieczni Łukasza Grudniewskiego punktów nie zdobywali, ale i tak do przerwy było 40-55 dla Górnika.

Trzecią ćwiartkę celną trójką zaczął wracający do zdrowia Kamil Zywert. W 24. minucie przewaga Górnika znów znacząco wzrosła i zrobiło się 46-67 po trójce Jakóbczyka. Górnik kontrolował to co dzieje się na parkiecie i po 30 minutach było 62-79. W 36. minucie po akcji za trzy punkty Wąsowicza przewaga biało-niebieskich stopniała do 10 punktów (77-87), ale to było wszystko na co tego dnia było stać rezerwy z Lublina.

AZS Start II Lublin - Górnik Wałbrzych 81-91 (21-32, 19-23, 22-24, 19-12)

Górnik; Niedźwiedzki 20 (10 zbiórek), Pabian 17 (10 zbiórek), Jakóbczyk 15, Durski 10 (5 asyst), Cechniak 10 (11 zbiórek), Zywert 9 (6 zbiórek, 7 asyst), Ratajczak 5, Kruszczyński 3, Dymała 2 (5 asyst), Jeziorowski 0.