Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 3141
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wystawiał w internecie przedmioty, których nie posiadał

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 19 kwietnia 2019, 8:55
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Trzy zarzuty postawili policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 30–letniemu mieszkańcowi naszego miasta, który oferował poprzez internetowy portal aukcyjny produkty, wiedząc, że nie wywiąże się z umowy, gdyż takowych nie posiadał, dodatkowo działając w warunkach recydywy. Sprawa ma charakter rozwojowy, a osób pokrzywdzonych przez mężczyznę może być dużo więcej, dlatego też decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres miesiąca.

Funkcjonariusze w toku przeprowadzonych działań operacyjnych ustalili, że 30-latek dzięki przestępczemu procederowi od grudnia poprzedniego do kwietnia tego roku wyłudził od trzech pokrzywdzonych osób z terenu całej Polski blisko 2 tysiące złotych. Oferował on na jednym ze znanych portali aukcyjnych sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał. Kupujący wpłacali pieniądze za zakupy i czekali na przesyłki, których nigdy nie otrzymali.

Zgromadzony materiał dowodowy w sprawie pozwolił na zatrzymanie przez policjantów walczących z przestępczością gospodarczą przestępcy w miniony poniedziałek po południu przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu, a następnie postawienie mu zarzutów. 30-latek odpowie przed sądem za działania mające na celu osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie grupy osób do niekorzystnego rozporządzania mieniem, czego dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Funkcjonariusze cały czas ustalają, kto jeszcze mógł paść ofiarą oszusta. Sprawa ma więc charakter rozwojowy. Na wniosek policjantów sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego mężczyzny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~antypisowiec 19-04-2019 13:51
Wziął przekład z rządu, który rozdaje pieniądze jakich nie posiada!
~Logik 20-04-2019 11:13
do: ~antypisowiec (13:51)
Masz problemy z rozumieniem tekstu ?. Gość nie rozdawał pieniędzy tylko je kradł. Taki Janusz - aferzysta, biorący przykład z różnych amber goldów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group