Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2326
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: XIX Sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego

Piątek, 30 września 2016, 9:46
Aktualizacja: Piątek, 18 listopada 2016, 15:17
Autor: Robert Bajek
powiat wałbrzyski: XIX Sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego
Fot. Robert Bajek
Wczoraj odbyła się XIX Sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego. Oprócz zmiany na stanowisku wiceprzewodniczącego i wyborze przewodniczącego Rady uchwalono na niej również zmiany w statucie Powiatu Wałbrzyskiego.

Porządek obrad XIX Sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego obejmował między innymi takie punkty jak sprawozdanie starosty z wykonania uchwał Rady i działalności Zarządu, rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2016 rok, rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Wałbrzyskiego na lata 2016-2026, rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie powierzenia gminie Boguszów – Gorce utrzymania zimowego i letniego dróg powiatowych na terenie Boguszowa – Gorc w latach 2016-2017, oraz rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie pozbawienia kategorii dróg powiatowych i wyłączenia dróg z użytkowania. Wszystkie te punkty zostały omówione, zaopiniowane i przyjęte, chociaż przy niektórych rozwinęła się dyskusja, tak jak w punkcie mówiącym o zmianach w budżecie na 2016 rok, gdzie zapisano dofinansowanie kwotą 40 000 złotych zakup nowego wozu bojowego dla OSP Walim.

Ważnym punktem Sesji był wniosek Mirosława Potapowicza o zmianę porządku obrad i wprowadzenie do nich wniosku o zmiany w statucie Powiatu Wałbrzyskiego. Główną zmianą miało być zwiększenie liczby członków Zarządu do 5 osób. Zgodnie z wnioskiem w składzie Zarządu znaleźli by się: starosta, wicestarosta i 3 członków, w tym 2 nieetatowych. Na pytanie Jarosława Buzarewicza czemu ma służyć zwiększenie liczby członków Zarządu starosta Jacek Cichura odpowiedział, że to pozwoli na spojrzenie na problemy mieszkańców Powiatu w szerszym gronie i na sprawniejszą realizację zadań dla Powiatu Wałbrzyskiego. Grzegorz Walczak i Kamil Orpel wskazywali, że ten projekt nie został poddany konsultacjom, że wniosek jest niezgodny ze statutem i zawiera braki formalne. Ostatecznie wniosek został wycofany przez Mirosława Potapowicza, który następnie złożył nowy wniosek o tej samej treści, zawierający jednak uzasadnienie. Po wypełnieniu braków formalnych wniosek został poddany pod głosowanie. Za przyjęciem wniosku głosowało 9 radnych, przeciw 5, nikt nie wstrzymał się od głosu. Tym samym, po uprawomocnieniu się wniosku, liczba członków Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego zwiększy się o 2 nieetatowych członków.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group