Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 4389
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świebodzice: Z nożem na policjantów

Niedziela, 4 kwietnia 2021, 11:06
Autor: red
REGION, Świebodzice: Z nożem na policjantów
Fot. KPP Świdnica
Świebodziccy policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę. Podejrzany podczas interwencji zaatakował jednego z interweniujących policjantów nożem. 35 – latek został obezwładniony i zatrzymany. Usłyszał już zarzuty dot. m.in. usiłowania zabójstwa i czynnej napaści na funkcjonariuszy, za które może mu grozić kara 25 – letniego, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu dyżurny Komisariatu Policji w Świebodzicach otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał biegać po ulicy i wykrzykiwać, „że kogoś zabije”. Natychmiast na miejsce wysłany został patrol, który potwierdził zgłoszenie i podjął decyzję zatrzymaniu agresywnego mieszkańca. W trakcie interwencji podejrzany zaatakował jednego z interweniujących policjantów nożem. Funkcjonariusz dzięki skutecznej obronie polegającej na blokowaniu uderzeń noża oraz dzięki posiadanej kamizelce taktycznej, która amortyzowała ciosy, uniemożliwił sprawcy osiągnięcie zamierzonego celu. Sprawca po obezwładnieniu trafił do policyjnego aresztu.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 35-letni mężczyzna jest poszukiwany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 10 miesięcy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów między innymi zmuszenia policjantów do zaniechania prawnej czynności służbowej związanej z zatrzymaniem, czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz usiłowania zabójstwa, za które może mu grozić kara 25 - letniego bądź nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 35- latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech najbliższych miesięcy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
10%
Cieszy
2
20%
Hahaha
1
10%
Nudzi
2
20%
Smuci
1
10%
Złości
3
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group