Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4293
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Za kradzieże do celi

Piątek, 7 maja 2021, 6:33
Autor: red
Wałbrzych: Za kradzieże do celi
Fot. KMP Wałbrzych
W ostatnich dniach kwietnia dwóch złodziei wpadło w ręce policjantów z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Mężczyźni odpowiedzą za kradzieże lub włamania, których dokonali w ostatnim okresie na terenie naszego miasta oraz innego powiatu.

Pod koniec kwietnia w godzinach porannych policjanci z jedynki zostali zawiadomieni o kradzieży z włamaniem do hurtowni przy ul. Prostopadłej w Wałbrzychu. W toku wykonanych czynności operacyjnych, kilkanaście minut od otrzymania zgłoszenia funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego wałbrzyszanina, który włamał się do z hurtowni z której ukradł elementy sanitarne o wartości 2683 złotych. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia na kwotę 2338 złotych. Podejrzany noc spędził w jednej z cel wałbrzyskiej komendy. Po wykonanych czynnościach procesowych usłyszał zarzut i stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

W tym samym dniu w godzinach popołudniowych, tym razem funkcjonariusze z grupy operacyjno-rozpoznawczej z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, zatrzymali 37-letniego wałbrzyszanina podejrzanego o liczne włamania i kradzieże na terenie naszego miasta i innych powiatów. Policjanci udowodnili młodemu mężczyźnie, że 10 kwietnia w Lublinie po uprzednim rozgięciu drzwi przesuwnych, dostał się do wnętrza sklepu spożywczego skąd zabrał ponad 160 paczek papierosów różnych marek oraz alkohol na łączną sumę 1672,99 złotych. W toku dalszych czynności z zatrzymanym mężczyzną policjanci udowodnili mu dokonanie w okresie od 15 do 19 marca trzech kradzieży, których dokonał w jednym z marketów w dzielnicy Podzamcze, gdzie z półek sklepowych zniknęły artykuły kosmetyczne o łącznej wartości ponad 1 tysiąca złotych. Podejrzany przyznał się do dokonania wszystkich przestępstw. Teraz za popełnione czyny wałbrzyszanin również może trafić za kraty więzienia na 10 lat.

Ostatni ze złodziei wpadł w ręce dzielnicowych z jedynki, którzy bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali na gorącym uczynku 26-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna ukradł w jednym z marketów budowlanych przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu sprzęt budowlany o wartości 1316 złotych. Mundurowi odzyskali skradzione mienie w całości. Mieszkaniec naszego miasta przyznał się do popełnionego czynu i odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
50%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group