Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 2509
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Zagrali dla Ady

Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 12:40
Aktualizacja: 19:19
Autor: PAW
REGION, Jedlina-Zdrój: Zagrali dla Ady
Frekwencja podczas festynu dopisała
Fot. Krzysztof Żarkowski
W Jedlinie–Zdroju odbył się festyn „Gramy dla Ady”, w którym udział wzięło kilkaset osób z powiatu wałbrzyskiego. Akcja została przeprowadzona w bardzo szczytnym celu. Pieniądze zebrane podczas festynu zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację 15–letniej Ady Przydatek.

Akcję „Gramy dla Ady” zorganizowali wspólnie: samorządowcy z Jedliny-Zdroju, parafie rzymsko-katolickie z powiatu wałbrzyskiego i świdnickiego, policja oraz Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

15-letnia Ada Przydatek uległa ciężkiemu wypadkowi. Leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne i dlatego potrzebne jest wsparcie finansowe. Stąd pomysł zorganizowania festynu.

Festyn „Gramy dla Ady” odbył się na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Jedlinie-Zdroju.
- Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania tą akcją – mówi Dorota Romanowska z Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju. – Dopisała pogoda, a ludzie okazali się bardzo hojni, bo udało nam się zebrać 10.500 zł.

Organizatorzy liczyli, że uda się zebrać około 5 tys. zł, ale zebrana w trakcie festynu suma przeszła ich najśmielsze oczekiwania. Istnieje duża szansa, że ta suma jeszcze wzrośnie, bo cały czas do organizatorów akcji „Gramy dla Ady” zgłaszają się nowi darczyńcy.

W trakcie festynu rozegrany został mecz piłki nożnej policjanci kontra księża. Dzieci obejrzały spektakl teatralny zatytułowany „Skrzat Titelitury” w wykonaniu aktorów z Krakowa. Na scenie swoje umiejętności zaprezentował zespół Zakalec. Oprócz tego odbyły się pokazy strażackie, pokazy karate. Uczestnicy festynu mogli skorzystać z dobrze zaopatrzonego bufetu. Niezwykłą popularnością cieszyła się loteria fantowa.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group