Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3645
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zapomniał gdzie zaparkował

Czwartek, 21 stycznia 2021, 13:25
Aktualizacja: 13:27
Autor: red
Wałbrzych: Zapomniał gdzie zaparkował
Fot. KMP Wałbrzych
We wtorkowy wieczór 47–letni wałbrzyszanin zgłosił policjantom utratę samochodu osobowego. W toku podjętych czynności funkcjonariusze drugiego komisariatu ustalili, że 30 minut wcześniej właśnie ten mężczyzna zaparkował pojazd na jednym z parkingów w dzielnicy Sobięcin, a następnie o tym zapomniał.

Do zdarzenia doszło 19 stycznia około godziny 19:30. Wtedy to mężczyzna zadzwonił i poinformował Policję o utracie w niewyjaśnionych okolicznościach swojego pojazdu. Funkcjonariusze prewencji Komisariatu Policji II w Wałbrzychu po przyjeździe na miejsce zauważyli, że zgłaszający ledwo trzyma się na nogach, gdyż jest kompletnie pijany. Poprosili więc obsługę obiektu, na który przyjechał mężczyzna, o sprawdzenie monitoringu. Samochód się znalazł. Z nagrania wynikało, że 47-latek faktycznie 30 minut wcześniej przyjechał nim na parking, ale wysiadając mocno się zatacza i udał się do sklepu.

Mundurowi w związku z takimi okolicznościami sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, ze wałbrzyszanin miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Według policyjnych systemów informatycznych wcześniej miał już zatrzymane prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. Wałbrzyszanin trafił więc do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

4
25%
Cieszy
8
50%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group