Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1473
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zarząd Powiatu z absolutorium

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Wtorek, 1 lipca 2014, 7:00
Aktualizacja: 15:38
Autor: PAW
Fot. PAW
Na ostatniej sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego najistotniejszym punktem obrad był wniosek o odwołanie starosty Józefa Piksy. Oprócz tego radni głosowali m.in. nad udzieleniem Zarządowi Powiatu absolutorium.

Wniosek opozycji nie przeszedł i Piksa pozostał na stanowisku starosty. Staroście i Zarządowi oberwało się jednak od opozycyjnych radnych również przy omawianiu uchwał dotyczących zatwierdzenia sprawozdania finansowego za rok 2013 oraz w momencie podejmowania uchwały absolutoryjnej. Co ciekawe, Regionalna Izba Obrachunkowa nie wydała opinii na temat udzielenia absolutorium Zarządowi.
- Ta decyzja RIO o czymś świadczy – mówi radny Marek Tarnacki. – Można mieć większość w Radzie, ale nie można zakłamywać rzeczywistości. Starosta wyraźnie zapomniał o rozwiązywaniu problemów zwykłych ludzi.

Komisja rewizyjna Rady Powiatu Wałbrzyskiego również nie wypracowała stanowiska w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu, bowiem wynik głosowani brzmiał 2-2. Longin Rosiak apelował do radnych, by podjęli odważną decyzję i nie udzielili absolutorium „nieudolnemu Zarządowi”. Te nawoływania jednak na niewiele się zdały, bowiem 9 radnych zagłosowało „za” absolutorium, 1 radna „wstrzymała się” (Monika Rejman), a pięcioro było przeciw (Longin Rosiak, Marek Tarnacki, Krzysztof Kwiatkowski, Beata Żołnieruk oraz Agnieszka Błażuk). Nieobecni byli Jan Jóskowski i Małgorzata Rosiak.
- W pracy tego Zarządu mamy do czynienia z wieloma pomyłkami i niedociągnięciami – uważa radny Krzysztof Kwiatkowski. – Nie mogę głosować za Zarządem, który boi się wziąć odpowiedzialność i stale zwala winę na innych.

Według wicestarosty Andrzeja Lipińskiego, część zarzutów stawianych przez opozycyjnych radnych jest kompletnie niedorzeczna i chybiona.
- Rok 2013 był rokiem trudnym ze względu na zmiany organizacyjne – mówi Lipiński. – Przyjmuję negatywne opinie opozycji, ale nie mogę zgodzić się z twierdzeniem, że np. nie inwestujemy, bo blisko 8 milionów złotych wydaliśmy na remonty dróg, z czego sporą część tych pieniędzy udało nam się pozyskać ze środków zewnętrznych.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jędrek 1-07-2014 11:24
Tak im się pali do rządzenia i wysokich stołków ? a komu ? a Rosiakowi i Kwiatkowskiemu , a czemu ? nie wiadomo , wiadomo , zawsze im idzie o kasę , nie ma innej alternatywy . A lepsze rządzenie ? między bajki włozyć . Trzeba zapamiętać te osoby podczas wyborów i pokazać im ,że sianiem nienawiści i podłości nic się nie da zrobić dobrego . A pro po Pan longin to wyjaśnił już z tym przemeldowaniem ? no i gdzie mieszka a gdzie zameldowany ? no czemu to nie jest wyjaśnione społeczeństwu panie R. , czekam ,jak i wielu Wałbrzyszan i ludzi z powiatu .
~michał 1-07-2014 22:41
Zarząd Powiatu - Rosiak, Tarnacki 2:0 i mamy powiatowy mundial !
~Ola 2-07-2014 0:56
a Wałbrzych i Szczawno to jedno miasto? bo pani S.... radna Wałbrzycha, a mieszka w Szczawnie , czemu tak? ;P
~Ola 2-07-2014 0:59
Jędrek ależ się zagotował.. kolegom z Naszego Powiatu czyli PO , o to chodzi co wyżej napisałeś.. chłopie:) , taśmy mówią za siebie..:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group