Czytających: 7701

Wałbrzych: Zastal za mocny

Sobota, 15 stycznia 2022, 8:36
Aktualizacja: 8:40
Koszykarscy juniorzy wałbrzyskiego Górnika nie sprostali we własnej hali Zastalowi II Zielona Góra i przegrali wyraźnie 70–99.

Pierwsza kwarta to gra nastawiona na atak. Obie ekipy trafiały z dużą skutecznością, ale gra defensywna pozostawiała wiele do życzenia i stąd wynik 23-30. W drugiej ćwiartce ekipa z Zielonej Góry nie zwalniała i nadal mocno stawiała na atak. Nasza drużyna jednak już nieco słabiej radziła sobie w tym elemencie i w efekcie do przerwy było 41-55. W trzeciej kwarcie nadal stroną prezentującą się lepiej byli zielonogórzanie i spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i po 30 minutach było 57-76. Ostatnie 10 minut nie różniło się znacząco od trzech pozostałych kwart, bo to ekipa gości dyktowała warunki gry i była bliska przekroczenia bariery stu punktów, ale ostatecznie ta sztuka Zastalowi się nie udała.

Górnik Wałbrzych - Zastal II Zielona Góra 70-99 (23-30, 18-25, 16-21, 13-23)

Górnik: Stochmiałek 18, Dadas 16, Nowak 10, Drzazga 9, Sławiński 8, Matczak 7, Gromek 2.