Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zatrzymani za handel nielegalnymi farmaceutykami

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 23 marca 2013, 6:29
Aktualizacja: 7:46
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Zakazane środki farmaceutyczne wprowadzało do obiegu troje mieszkańców Wałbrzycha. Zabronione specyfiki, mające wspomagać odchudzanie, oferowali do sprzedaży drogą internetową.

Wałbrzyscy i wrocławscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą śledząc ogłoszenia w internecie, wpadli na trop oszustów handlujących nielegalnymi farmaceutykami. Dwie mieszkanki Wałbrzycha w wieku 32 i 61 lat oraz 32- letni mężczyzna oferowali na portalach internetowych do sprzedaży środki wspomagające odchudzanie, które nie figurują na polskiej liście leków dopuszczonych do sprzedaży. Dodatkowo zatrzymani nie mieli zgody na handel lekarstwami.

32-letnia kobieta nie kryła zaskoczenia, gdy w środę ( 20 marca) policjanci zapukali do drzwi jej mieszkania. W ostatniej chwili próbowała spalić farmaceutyki, które miała w domu. Funkcjonariusze nie dopuścili do całkowitego zatarcia dowodów. Zabezpieczyli ponad 2000 tys. nadpalonych tabletek przeznaczonych do sprzedaży. W czasie przeszukania zabezpieczono również: laptopy, karty płatnicze, sfałszowane recepty oraz na poczet przyszłej kary 7,5 tys. zł i 47 tys. koron czeskich.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Na razie wiadomo, że podejrzani sprzedali farmaceutyki kilkudziesięciu osobom z całego kraju. Cała trójka wczoraj usłyszała prokuratorskie zarzuty nielegalnego przechowywania i handlu lekarstwami. Grozi im za to kara grzywny oraz 2 lata pozbawienia wolności.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group