Czwartek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 2269
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zatrzymani za napad na ochroniarza

Niedziela, 28 września 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:44
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Zatrzymani za napad na ochroniarza
Fot. red.
Zaatakowali go przykładając mu nóż do gardła, a następnie okradli z telefonu komórkowego oraz firmę, której pilnował. Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 16, 17 i 18–latków podejrzanych o ten napad. Znaleźli u nich również skradzione mienie, którego wartość oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych. O losie dwóch nieletnich zadecyduje sąd rodzinny, wobec 17–latka prokurator zastosował dozór policyjny, a najstarszy został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do napadu doszło w środę około trzeciej w nocy na terenie jednej z firm w Wałbrzychu przy ulicy Głogowskiej. Do pracownika pilnującego obiekt podeszło czterech młodych mężczyzn i pod pretekstem pożyczenia papierosa nagle przystawili mu nóż do gardła. Unieruchamiając go w ten sposób ukradli mu telefon.

Jeden ze sprawców pozostał przy ofierze, a trzech dokonało włamania najpierw do samochodu zabierając CB radio, a następnie do magazynu kradnąc agregat prądotwórczy, pompę elektryczną wody, piłę spalinową oraz wiertarkę udarową, po czym zbiegli z miejsca zdarzenia. Straty oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego drugiego komisariatu natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania sprawców. W niespełna 4 godziny po napadzie zatrzymali podejrzanych, którymi okazali się 16, 16, 17 i 18-latkowie. Po przeszukaniu ich pomieszczeń gospodarczych w miejscu zamieszkania funkcjonariusze znaleźli skradzione mienie.

Wszyscy usłyszeli zarzuty rozboju. O losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny, 17-latek został zobowiązany do stawiennictwa w jednostce policji raz w tygodniu, a najstarszy z napastników trafił do więzienia. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 12.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group