Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 8484
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Zatrzymany na klatce schodowej

Sobota, 25 lutego 2023, 6:33
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Zatrzymany na klatce schodowej
Fot. KMP Wałbrzych
Dwie kolejne osoby zostały zatrzymane przez wałbrzyskich policjantów za posiadanie narkotyków.

23 lutego po godzinie 15:00 patrol ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy realizując zdobyte informacje udał się do jednego z budynków w Boguszowie-Gorcach. Funkcjonariusze odwiedzili 27-letniego mieszkańca tej miejscowości, gdyż podejrzewali go o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi znaleźli w pudełku po gumach do żucia zawiniątko z białym proszkiem. Badanie wykonane u technika kryminalistyki potwierdziło, że była to amfetamina.

Mężczyzna podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia przestępstwa i ostatecznie usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

W tym samym czasie inni policjanci tego samego pionu odwiedzili jeden z budynków na Sobiecinie. To właśnie tam, na klatce schodowej, zatrzymali poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu 38-latka. Mężczyzna został już wcześniej skazany dwoma wyrokami na 5 miesięcy pozbawienia wolności za różnego rodzaju kradzieże.

W trakcie prowadzonych czynności mundurowi w mieszkaniu zajmowanym przez mężczyznę znaleźli woreczek foliowy z narkotykami. Również była to amfetamina. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych.

Dodatkowo funkcjonariusze udowodnili mu, że w ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie dokonał na terenie Wałbrzycha kradzieży kabli telekomunikacyjnych na szkodę rożnych podmiotów gospodarczych, w każdym z przypadków powodując straty w kwocie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Łącznie podejrzanemu za popełnienie kolejnych przestępstw grozi więc teraz dodatkowa kara pozbawienia wolności do lat 8.

Poszukiwany 38-latek zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd ostatecznie trafi do jednego z zakładów karnych na terenie Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

4
29%
Cieszy
4
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group