Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zbędne dokumenty

Sobota, 16 stycznia 2021, 6:42
Autor: red
Wałbrzych: Zbędne dokumenty
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci w ciągu kilku godzin zatrzymali trzech kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych lub wsiedli „za kółko” pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.

14 stycznia po godzinie 15:00 policjanci prewencji drugiego komisariatu na ul. Nowy Świat w Wałbrzychu sprawdzili wymagane uprawnienia u 35-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym jechał nim pomimo orzeczonego w 2020 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazu kierowania pojazdami.

Nie minęły cztery godziny, a funkcjonariusze zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zatrzymali kolejnego 35-latka jadącego ul. Wańkowicza w Wałbrzychu. I ten wałbrzyszanin kierował samochodem osobowym pomimo orzeczonego w 2020 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazu kierowania pojazdami.

Przed godziną 22:00 policjanci prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Andersa w Wałbrzychu 41-letniego wałbrzyszanina, który kierował samochodem osobowym pomimo wydanej przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Informujemy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia tego drugiego przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Oczywiście kierujących czekają także wysokie grzywny.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
3
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
11%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group