Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 5060
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zdewastował semafory

Czwartek, 12 sierpnia 2021, 6:32
Autor: red
Wałbrzych: Zdewastował semafory
Fot. KMP Wałbrzych
Dzielnicowi pierwszego komisariatu, bezpośrednio po zgłoszeniu przez Straż Ochrony Kolei, zatrzymali w miniony piątek nad ranem na gorącym uczynku kradzieży elementów infrastruktury kolejowej 31–letniego mieszkańca naszego miasta.

6 sierpnia policjanci otrzymali informację, że w rejonie ul. Stacyjnej w Wałbrzychu Straż Ochrony Kolei ujęła mężczyznę, który zdewastował semafory, wykradając z nich różnego rodzaju elementy. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że w ciągu dwóch ostatnich tygodni łącznie uszkodzonych zostało 12 głowic świetlnych, a także tarcze ostrzegawcze oraz manewrowe. Wstępnie straty oszacowane zostały na kwotę nie mniejszą niż 10 tysięcy złotych. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi zabezpieczyli narzędzia służące do popełnienia przestępstwa. Sam podejrzany został zatrzymany przez dzielnicowych i noc spędził w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Prowadzący dalsze postępowanie w sprawie policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu udali się również na przeszukanie pomieszczeń użytkowanych przez sprawcę przestępstwa i w jednej z komórek przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu znaleźli walizki na narzędzia oraz same narzędzia i elektronarzędzia, które mogą pochodzić z innych kradzieży lub włamań na terenie miasta. Mienie obecnie znajduje się na terenie Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Osoby rozpoznające swoje przedmioty, proszone są o kontakt telefoniczny z dyżurnym tej jednostki pod numerem telefonu 47 87 577 00 lub o osobiste przyjście do komisariatu przy Łączyńskiego 34 w Szczawnie-Zdroju.

31-latek usłyszał już zarzuty i odpowie teraz przed sądem. Za kraty więzienia może trafić na 7,5 roku, gdyż działał w warunkach recydywy. Prokuratura zdecydowała o zastosowaniu w stosunku do mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
1
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
30%
Złości
4
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group