Czytających: 5192

Wałbrzych: Znowu nie taki Tytan

Piątek, 29 października 2010, 19:53
Aktualizacja: 19:54
W kolejnym meczu juniorów w koszykówce mężczyzn zawodnicy Górnika zdeklasowali na własnym parkiecie Tytana Jawor 113–55.

Zwycięstwo wałbrzyszan nawet przez moment nie było zagrożone. Już pierwsza kwarta pokazała, jak wielka różnica dzieli oba zespoły. Górnik grał pomysłowo w ataku i świetnie w defensywie. Drużyna gości nie potrafiła przeciwstawić się tym walorom wałbrzyszan i stąd po 10 minutach 25-punktowe prowadzenie Górników. W drugich 10 minutach wałbrzyszanie nieco spuścili z tonu, zwłaszcza w grze ofensywnej, ale i tak do przerwy prowadzili 51-19.

Mecz był praktycznie rozstrzygnięty, ale miejscowi nie zamierzali spoczywać na laurach i z minuty na minutę powiększali przewagę. Tak było zarówno w trzeciej, jak i czwartej, kwarcie. Ostatecznie wałbrzyszanie rozgromili Tytana 113-55.

Górnik Wałbrzych – Tytan Jawor 113-55 (32-7, 19-12, 24-15, 38-21)

Górnik: Murzacz 23, Pawlikowski 17, Łozowicki 14, Dudka 12, Pabisiak 12, Lewandowski 9, Kołkowski 8, Świątkowski 8, Hupało 4, Rostkowski 4, Borkowski 2, Stopiński 0