Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3639
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Brzydkie Kaczątko w Teatrze Lalki i Aktora

Środa, 13 lutego 2013, 12:15
Aktualizacja: Czwartek, 14 lutego 2013, 14:11
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Brzydkie Kaczątko w Teatrze Lalki i Aktora
Fot. Robert Bajek
Już 16 lutego w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu będzie miała miejsce niezwykła premiera. Wystawione zostanie „Brzydkie Kaczątko” – spektakl inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena w reżyserii Przemysława Jaszczaka. Scenariusz do sztuki napisała Magda Żarnecka, scenografia to dzieło Mariki Wojciechowskiej, muzykę przygotował Krzysztof Domański, ruch sceniczny opracował Piotr Soroka.

Baśń H. Ch. Andersena to historia łabędzia, który wykluwa się z jaja wysiadywanego przez kaczkę. Mówi o odrzuceniu z powodu odmienności. To historia wyrzutka, szukającego swojego miejsca.

– Naszą sztukę wzbogaciliśmy o kilka wątków, uwspółcześniliśmy, jednak rama zostaje nienaruszona – powiedziała Magda Żarnecka – To opowieść o procesie, drodze, która prowadzi także do odkrycia siebie. Nie chcemy, żeby była to sztuka dydaktyczna, umoralniająca. Chodzi nam raczej o emocje. Takich dzieci jest przecież wiele – do nas mogą przyjść po pocieszenie; rozpoznać się w postaci kaczątka, utożsamić z nią i, ostatecznie, dostrzec swoją wartość. Kaczątko to po prostu jedna z wielu kulturowych reprezentacji outsidera, odmieńca – my opowiadamy się po jego stronie.

Przemysław Jaszczak i Magda Żarnecka po raz pierwszy zawitali do Wałbrzycha. Współpraca z wałbrzyskim Teatrem Lalki i Aktora układa się bardzo dobrze.

–To teatr bardzo przychylny młodym ludziom, otwarty na nowe trendy i interpretacje – podsumowuje Przemysław Jaszczak.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 5 lat, ale zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli powinni zobaczyć tę sztukę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Jak powiedział Przemysław Jaszczak: „Spektakl łączy różne formy – urozmaicają go nietypowe lalki oraz choreografia z elementami baletu”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group