Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2322
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Były komendant wałbrzyskiej milicji stanie przed sądem

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 5 stycznia 2017, 9:25
Aktualizacja: 12:13
Autor: red
Fot. red
Prokuratura Krajowa poinformowała, że Leszek L. były komendant milicji obywatelskiej w Wałbrzychu w czasie stanu wojennego wydał decyzję o internowaniu 92 działaczy opozycji. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu.

Instytut Pamięci Narodowej - Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu we Wrocławiu skierowała do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu akt oskarżenia przeciwko Leszkowi L., byłemu Komendantowi Wojewódzkiemu Milicji Obywatelskiej w Wałbrzychu.

Leszek L. został oskarżono o popełnienie 92 zbrodni komunistycznych stanowiących jednocześnie zbrodnie przeciwko ludzkości. Polegały one na wydaniu w okresie od 12 do 17 grudnia 1981 roku w Wałbrzychu decyzji o internowaniu 92 działaczy ówczesnej opozycji. Wydając te decyzje Leszek L. każdorazowo powoływał jako ich podstawę prawną dekret „o ochronie bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego w czasie obowiązywania stanu wojennego”. W rzeczywistości ten akt prawny nie został opublikowany i według powszechnie przyjętych zasad prawnych nigdy nie obowiązywał. W konsekwencji Leszek L. bezprawnie pozbawił wolności 92 osoby.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Leszek L. nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw i odmówił złożenia wyjaśnień.

Czyny zarzucane oskarżonemu zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Krajowa, IPN

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~Pilot 5-01-2017 9:48
Zabrać dziadowi przywileje emerytalne i puścić przez Kulturalną ścieżkę zdrowia
~pytacz 5-01-2017 10:42
Czy faktycznie wszyscy internowani byli narodowosci polskiej? Oraz czy internowanie jest zbrodnia?
~Pilichowski 5-01-2017 10:57
Zabrać emeryturę i dać a na co miesięczną tacę dla fioletowego szeryfa ze swidnicy.
~do pytacza 5-01-2017 11:02
Regularne zadawanie głupich pytań to Twoja wada genetyczna czy zwykła prowokacja?
~za parę 5-01-2017 12:15
Za parę lat takie zarzuty dostanie cześć pisku, o łamanie konsyutucji
~Czuj duch 5-01-2017 13:15
Przymknięto 92 ludzi siejących zamęt w trudnych dla kraju chwilach. Teraz większość z nich zasiada w różnych partiach i partyjkach kanapowych i chce się odegrać na tych , którzy ich zamykali. Pan Komendant wykonywał rozkazy i robił po prostu swoje w celu opanowania destabilizacji. Za rok może dwa dzisiejsza władza siłowa dostanie "w d*upę" a żołnierzy np. weteranów z Afganistanu i Iraku będzie się nazywać najemnikami i zbrodniarzami wojennymi. Podobnie jak nazywa się żołnierzy powojennych zbrodniarzami i pracującymi w "aparacie represji" od sprzątaczki po generała armii.
~do za pare 5-01-2017 14:29
za pare groszy pewnie bys Du..e oddał/a/o
~żul 5-01-2017 14:49
Być może nadgorliwość przyczyniła się do awansu na komendanta głównego policji....
~pytacz 5-01-2017 16:25
O czym swiadczy to, ze nikt nie chce odpowiedziec na proste pytanie: Czy wszyscy internowani byli narodowosci polskiej? Oraz : Czy internowanie Wojska Polskiego przez Rumunie w 1939 bylo zbrodnia?
idler73 5-01-2017 16:49
PiSowska szczujnia w akcji jak widać. Instytut Pisowskiej Nienawiści wydał wymiot po raz kolejny. Nie bronię komunistycznych zbrodniarzy, ale pytanie, czy człowiek ten mógł i powinien postąpić inaczej ? Jeżeli tak by zrobił, straciłby absolutnie wszystko, po za tym, w odniesieniu do tamtych czasów, nie nazwał bym tego ZBRODNIĄ. Ciekaw jestem, bo czas taki nastanie, co pisdzielce będą mówić, jak prawdziwa sprawiedliwość zacznie ich wsadzać do więzień, za łamanie konstytucji i demokratycznego porządku ? Też będzie to zbrodnia ? Moim zdaniem sprawiedliwość dziejowa, szkoda, że Tuskowi zabrakło jaj i nie zrobił tego w 2007 roku, dzisiaj, żylibyśmy w kraju NORMALNYM. P.S. Za nienawiść zawsze doświadcza się nienawiści i tego im życzę w nowym roku !
~ 5-01-2017 17:13
~idler: oj stary rehabilitancie komuszych zbrodniarzy. Mam poszukac co hipokryto o Piotrowiczu pisales?Nie bylo mowy: czy Piotrowicz mogl zachowac sie inaczej, nie bylo zastonowienia czy piotrowicz stracilby wszystko. Nie bylo, mowy o tym, czy w tamtych czasach dzialania Piotrowicza mozna nazwac zbrodnia. Zas tych co szczuli i pluli na Piotrowicza nie nazywales Instytutem Lewwackiej, KODerskiej, PeOwskiej, Nowoczesnje Nienawiscie. Nie!! Byla szczujnia, mimo ze nawet nie potrafisz wskazac ofiar krwawergo prokuratora Piotrowiczza, ani jednej ofiary nie jestes wskazac. Ba, nie jestes wskazac ani jednej ofiary dyktatury Kaczynskiego. A w tym przypadku,gdy mamy pewna zbrodnie, mamy ofiary zbrodni rezimu komunistycznego,ty rehabilitujesz gnide.Ty potrafisz sobie w oczy spojrzec rano w lustrze?
~ 5-01-2017 17:15
komuchy jak tam emerytury? Starcza do pierwszego? To nie wszystko, czas protekcji was sie skonczyl, zaczniecie odpowiadac jak zbrodniaze hitlerowscy nie wazne ile lat macie ile tat minelo. bedzie 100 lat to do pudla... sprawiedliwosc nadchodzi komuchy. Stafan Michnik i Bauman doczekaja sie tez sprawiedliwosci. Zapewniam.
~ 5-01-2017 17:21
najsmieszjnieszje jest to, ze komuchy zwykla sprawiedliwosc za zbrodnie rezimu komunistyczne nazywaja msciwoscia, czy nienawiscia. Nie, komuchy. Sprawiedliwosc nie ma nic z msciwoscia, czy nienawiscia. Sprawiedliwosc, to odpowiedzialnosc za wyrzadzone krzywdy. Czas protekcji sie skonczyl. Niedlug bedzie otworzony zbior zastrzezony IPN, ale bedzie ciekawie. Jakie nazwiska tam wyplyna, tych ekspertow, brylujacych w mediach, sedziowie, prokuratorzy, wlasciciele gazet, konstytucjonalisci itd itd.... oj bedzie ciekawie. Jak to Morawiecki powiedzial? Szykujcie sie komuchy na ciezkie czasy 3 kadencje PISu, potem przyjdzie jeszcze bardziej patriotyczzna partia stworzona z mlodych. Czas prawdziwego konca komuny zbliza sie do konca. Jeszcze duzo do zrobienia.
~spostrzegawczy 5-01-2017 18:04
W Polsce nigdy nie było komunizmu. Co najwyżej socjalizm. Nawiasem mówiąc kaczor ponownie go wprowadza.
~ 5-01-2017 18:25
tak tak, a SB, UB i ZOMO WRONy byly zbrojnymi oddzialami socjalizmu.
~ 5-01-2017 18:26
zas z racji tego, ze jestes wyznawca komuny, ups, socjalizmu, w takim razie jestes wyborca PISu.
57jurand 5-01-2017 19:25
Czas oskarżyć rząd Szwajcarii o internowanie polskich żołnierzy po klęsce Francji. Ipeneowcy nie ma co sie szczypać czas oskarżyć rząd Estonii o zbrodnię internowania naszęj ikony wojny z Niemcami okrętu ORP ,,Orzeł'' czym osłabiono naszą wolę walki . Do roboty obiboki cholerne!
~? 5-01-2017 20:10
deratyzator, pedrylu, jedziesz do Ełku?
~ 5-01-2017 20:31
Tyle lat komuchy rzadzily i jakos postulatow do Szwajcarii, Estonii nie mieli. Jakos komuch i wsza ubecka nie rozroznia internowania obcych ludzi w danym kraju z internowaniem wlasnych obywateli w celu zapewnienia trwania obcego komuszego, moskiewskiego rzadu. Za trudne. No ale co sie dziwic, jak dla komuszego scierwa stan wojenny i internowania, to byla kulturalna zabawa.
~Pan D. 5-01-2017 21:04
Legnicka Szczuroparowo nie jestes dla mnie polem do dyskusji, nie raz ci to udowodnilem. Niszcze cie w kazdym temacie, od wielu miesiecy. Jestes dla mnie jedynie polem na ktore moge nasrac. Tak miedzy jednym a drugim zdzblem trawy. Nic po za tym. Z komuchami sie nie dyskutuje, komuchow sie pietnuje.
~? 5-01-2017 22:11
Coś ci to niszczenie kiepsko idzie, bękarcie. Czuję się świetnie i mam z ciebie polewę mój ty ruchaczu kóz.
~benkmen 5-01-2017 22:17
Hansa Klossa,nielegala z NKWD nikt nie lustruje????
~ 5-01-2017 23:28
Komuchowo od lat probuje zasmiecac i rozmywac tematy. Posluguja sie przy tym marnej jakosci epitetami, czesto udowadniajac w ten sposob ze nawet nie znajac pojec slow, ktorymi sie posluguja. Wezmy np czerwonego komucha z legnicy, czasem robi za cygana, czasem uwaza sie za spostrzegawczego, stara sie bardzo, by jego przekaz mial znaczenie. Sam nic nie znaczy wiec robi to z kilku kont. Ale pod tym wszystkim jest zawsze ten sam zgorzgnialy starzec, ktory nie ma nic merytorycznego do powiedzenia, oprocz epitetow. Wezmy na przyklad ten temat. Co komuch to rehabilituje zbrodniarzy, rozmywajac winy i udowadniajac, ze nie ma pojecie o czym mowi. Co zostalo juz tu udowodnione. Osobiscie nie widzialbym nic smiesznego w tym, ze ktos mnie przewyzsza merytorycznie w kazdym temacie. Ale to komuch wiec
~ 5-01-2017 23:32
dodam, ze komuchowo nie potrafi rozroznic slowa pietnowanie od niszczenia. Ale pisalem o tym wczesniej, ze posluguja sie pojeciami, ktorego znaczenia nie zawsze rozumieja. Wiec to tylko potwierdza kolejny raz, z jak plytkimi intelektualnie osobnikami komuszej wiary czytelnicy maja tu do czynienia.
~ 5-01-2017 23:52
Pytanie: To Hans Klos zyje?
~... 6-01-2017 4:53
Czy za czasów komuny też była taka bieda? Czy byli bezdomni i tylu klientów w Mops,bezrobocie. Czy do szpitala na operację czekało się miesiącami?
~Jędrula 6-01-2017 9:38
No to teraz wszyscy żołnierze zawodowi, czy ci którzy byli powołani w stanie wojennym do odbycia służby wojskowej , oraz żołnierze służby zasadniczej, uczestniczący w Tzw. Grupach Interwencyjnych. W czasie Stanu Wojennego i później po jego zakończeniu. Według poczynań PiS i sterowanego PiSem IPN mogą liczyć na wezwanie przed oblicza TEMIDY. No to dożyliśmy czasów- !!! No to chłopy czas pakować szczoteczki do zębów i środki higieny osobistej i być w gotowości do wyjścia w obecności Kamer TVPiS.
~spostrzegawczy 6-01-2017 9:44
Kloss już nie żyje, ale zawsze można mu tak szczerze, po katolicku nasrać na grób i zdegradować pośmiertnie :) Na pewno nie odda.
~ 6-01-2017 10:30
Jedrula: Uczestniczacy w grupach interwencyjnych? Ladnie nazywasz zbrodnicze grupy. Rozumiem, ze dla ciebie zoldak, ktory palowal bezbronnych ludzi, celowal do nich, bil i terroryzowal, w cale nie zasluguje na kare. wiem wiem... dla komuchow to bohaterzy, bo bronili Moskiewskiego rzadu.
~ 6-01-2017 10:35
Czerwony komuch z SB nadaje znow, tym razem jako spostrzegawczy. Na groby Polskich Bohaterow od 10-lat srali komuchy. Jak? Zapytac trzeba tych zakopanych pod plotem, w lasach, zapytac trzeba rodzin, ktorzy do tej pory nie wiedza gdzie leza zakopani ojcowie i dziadowie. Albo zapytac trzeba tych polskich bohaterow co leza na Powazkach, w miesjcu spoczynku dla bohaterow, ktorzy leza wsrod swoich oprawcow. Czymze jest posmiertna degradacja gnidy za winy wyrzadzone Polakom. Rodzina gnidy, przynajmniej wie, gdzie lezy gnida.
~ 6-01-2017 11:05
Jedrula: tymczasem gdy policja pod sejmem tylko sciagala z ulicy rzucajacych sie pod kola ludzi, komuchy, PeOwcy i szKODniki mowily o brutalnej akcji policji. Ba nawet prawie ofiare mieli, ktora sie polozyla na asfalcie. Klamliwe manipulacyjne swinie jestescie. Ot co.
~Jedrula 6-01-2017 12:12
Odpowiedz do tego co podpisuje się jako Gall Anonim tylko znakiem graficznym. Ja napisałem o Żołnierzach a nie o Policjantach - czytaj uważnie i nie piernicz głupot. Bo być może jak byłe w Stanie Wojennym w Wojsku to też zostaniesz postawiony w stań oskarżenia przez IPN i działaczy PiSomatołków. A wtedy np. zasadnicza służba wojskowa była przedłużona o 6 miesięcy. Bo jakoś nie przypominam sobie aby Wojsko polowało na bezbronnych ludzi. Owszem pomyliłem się i takie Grupy nazywały się Grupami Operacyjnymi w Wojsku Polskim.
~ 6-01-2017 13:35
Jedrula, a po co w ogole piszesz o wojsku skoro, to temat o bylym milicjancie? To po pierwsze. Czy WP bralo udzial w pacyfikacji Wujka i w masakrze na pomorzu? Odpowiem od razu cytujac wikipedie: "16 grudnia 1981 doszło do masakry górników strajkujących (strajk okupacyjny) przeciw ogłoszeniu stanu wojennego. Podczas pacyfikacji siłami milicji oraz wojska i w wyniku strzałów oddziału ZOMO zginęło 9 górników, a 24 zostało rannych." Dziekuje za uwage.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group