Czytających: 4874

Głogów: Debiutanci z Nowego Miasta polegli w Głogowie

Sobota, 10 października 2009, 20:57
Aktualizacja: 21:38
Debiutujący w III lidze koszykówki gracze Górnika Nowe Miasto Wałbrzych ulegli na wyjeździe Chrobremu Głogów 60:65. Mecz miał dwa oblicza. Do początku IV kwarty wałbrzyszanie grali bardzo słabo. Przegrywali nawet 22 punktami. W końcówce spotkania potrafili jednak się zmobilizować i byli blisko odrobienia strat, ale czasu wystarczyło na zdobycie tylko 60 punktów.

Po pierwszej kwarcie nasi zawodnicy przegrywali 4 punktami. Niestety z każdą kolejną minutą meczu Chrobry powiększał swoją przewagę. Po 20 minutach gospodarze prowadzili 11 oczkami, a po trzeciej odsłonie na tablicy widniał wynik 53:38 dla głogowian.

W IV kwarcie nastąpił przełom. Przy 22-punktowym prowadzeniu gospodarzy za grę w końcu wzięła się ekipa Ewy Smaglińskiej. Koszykarze Górnika zdobyli pod rząd, aż 15 punktów, a chwilę później przegrywali tylko 3 oczkami. Niestety Chrobrego dogonić się nie udało i beniaminek ostatecznie przegrał na inaugurację 60:65. Kolejny wyjazdowy mecz ekipy z Nowego Miasta 17 października w Jeleniej Górze z rezerwami Sudetów.

Chrobry Głogów - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 65:60 (11:7, 21:14, 21:17, 12:22)
Górnik: Kołodziej 20, Łabiak 17, Myślak 10, Kaliński 6, Sujka 5, Łuczak 1, Adranowicz 1