Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1525
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Eliminacje Lokalne OSTAR For Dydek w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 4 kwietnia 2013, 12:21
Aktualizacja: 12:22
Autor: PAW
Fot. użyczone
Znamy już pierwszych Finalistów którzy będą reprezentować powiat Wałbrzych w Finale Ogólnopolskim OSTAR For Dydek już 27 kwietnia 2013.

W zmaganiach streetballa w kategorii szkół gimnazjalnych wzięło udział 11 pięcioosobowych drużyn, zgodnie z regulaminem na boisku zawsze przebywała jedna dziewczyna. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i o zwycięstwie w każdym meczu decydowały naprawdę koszykarskie detale.

W rywalizacji zwyciężyło Publiczne Gimnazjum nr 11 w Wałbrzychu przed Publicznym Gimnazjum nr 9 a trzecie miejsce zajęła drużyna reprezentująca Publiczne Gimnazjum nr 1 w Boguszowie Gorcach, w zawodach wzięło udział 55 zawodników i zawodniczek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast pierwsza trójka dodatkowo puchar oraz medale dla zawodników.

Jury w składzie:
Roman Ludwiczuk – członek zarządu FIBA Europe
Mateusz Mikosik – trener drużyn żeńskich w klbie UKS Mniszek Boguszów-Gorce
Arkadiusz Chlebda – trener Górnika Wałbrzych
wybrała spośród startujących w turnieju reprezentację powiatu wałbrzyskiego która weźmie udział w finale turnieju „Ostar for Dydek” w Gdyni w skład której weszli:

Jagoda Szczęsna – PG 1 Boguszów-Gorce, opiekun Mateusz Mikosik
Kamila Ryszewska – PG 1 Boguszów-Gorce, opiekun Mateusz Mikosik
Michał Kaczuga – PG 6 w Wałbrzychu, opiekun Ewa Smaglińska
Daniel Jarosiński – PG 11 w Wałbrzychu, opiekun Paweł Domoradzki
Daniel Krzepina – PG 9 w Wałbrzychu, opiekun Dariusz Ratajczak

W zmaganiach w kategorii szkół podstawowych w ramach „Ostar for Dydek” w Wałbrzychu wzięły udział 4 reprezentacje, współzawodnictwo odbywało się w ośmiu konkurencjach sportowych które nawiązywały do koszykówki.

Po naprawdę emocjonującym pojedynku do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka gdyż po ośmiu konkurencjach szkoła podstawowa z Czarnego Boru oraz Boguszowa-Gorc zgromadziły taką samą liczbę punktów. Komisja sędziowska zadecydowała iż o zwycięstwie zadecyduje sztafeta równoległa z kozłowaniem piłki do koszykówki, w tej konkurencji zwyciężyła podstawówka z Czarnego Boru i to ona będzie reprezentować powiat wałbrzyski w finale w Gdyni w kategorii szkół podstawowych.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast pierwsza trójka dodatkowo puchar oraz medale dla zawodników.

Wyniki współzawodnictwa:
1 miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnym Borze, opiekun Jowita Zamojska
2 miejsce Publiczna szkoła Podstawowa w Boguszowie-Gorcach, opiekun Mateusz Mikosik
3 miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu, opiekun Waldemar Jabłoński

Skład zwycięskiej drużyny w kategorii szkół podstawowych: Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnym Borze: Wojciech Janik, Michał Bijak, Jan Wiktor, Marta Dybiec, Adrianna Charzewska. Opiekun: Jowita Zamojska.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group