Czytających: 4916

Kłodzko: Górnik wygrywa II rundę Pucharu Polski

Środa, 4 listopada 2009, 21:08
Aktualizacja: 22:41
Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu koszykarze Górnika Wałbrzych wygrali na wyjeździe z Nysą Kłodzko 78:74. Tym samym podopieczni Grzegorza Chodkiewicza awansowali do III rundy Pucharu Polski.

W pierwszej kwarcie biało-niebiescy narzucili swój styl gry gospodarzom. Po 10 minutach prowadzili 19:13. W drugiej odsłonie spotkanie się wyrównało, ale bezpieczną kilkupunktową przewagę wciąż mieli wałbrzyszanie. Nie inaczej zakończyła się trzecia partia. Kolejne dwa oczka do 7-punktowej przewagi dorzucili nasi zawodnicy. W ostatniej kwarcie przebudzili się w końcu koszykarze II-ligowej Nysy Kłodzko, ale czasu starczyło im tylko na odrobienie 5 punktów i ostatecznie to ekipa trenowana przez Grzegorza Chodkiewicza awansowała dalej, wygrywając spotkanie 78:74.

Losowanie par III rundy Pucharu Polski odbędzie się 10 listopada. Dołączą do niej kluby reprezentujące ekstraklasę.

Nysa Kłodzko - Górnik Wałbrzych 74:78 (13:19, 24:25, 21:23, 16:11)
Nysa: Malona 22, Kaczmarek 11, Kowalski 10, Sularczyk 10, Lipiński 7, Fiks 7, Radwański 4, Dźwilewski 2, Płatek 1, Wyrwas 0,
Górnik: Matczak 18, Sterenga 11, Bierwagen 11, Buczyniak 10, Stochmiałek 10, Grzywa 8, Jakóbczyk 7, Ratajczak 3, Pieloch 0