Czytających: 6228

Lublin: I liga: Górnik zdeklasowany w Lublinie

Niedziela, 17 stycznia 2010, 9:18
Aktualizacja: 9:37
Po ostatniej wygranej z Politechniką Warszawską chyba każdy kibic biało–niebieskich wierzył, że koszykarze Górnika Wałbrzych będą w stanie w końcu wygrać spotkanie wyjazdowe. Niestety musimy jeszcze trochę poczekać. Górnicy przegrali po raz kolejny, tym razem ze Startem Lublin, 76:94.

Gdyby wyciąć pierwsze 10 minut meczu, to być może wałbrzyszanie przegraliby pojedynek tylko jedynym punktem, a tak przyszło nam po raz kolejny przełknąć gorycz kilkunastopunktowej porażki. Lublinianie na początku spotkania trafiali z czystych pozycji. Wałbrzyszanie na 13 oddanych rzutów z gry, zdobyli przez 6 minut zaledwie 6 punktów i to gospodarze prowadzili 19:6, wygrywając ostatecznie pierwszą kwartę po rewelacyjnej grze Celeja 27:10.

Już w drugiej odsłonie ekipa z Lublina uspokojona wysokim prowadzeniem odmierzała upływające sekundy, które dzieliły ją od zwycięstwa. Przed zmianą stron lublinianie wciąż prowadzili 17 punktami, a kilka minut po przerwie przewaga Startu wzrosła do blisko 30 oczek.

W ostatniej odsłonie w zespole gospodarzy na parkiecie pokazali się zawodnicy rezerwowi i biało-niebiescy odrobili kilka punktów, ale ostatecznie przegrali 76:94. Wałbrzyszanom miał pomóc nowy nabytek. 25-letni Aleksander Mrozik, grający do tej pory w II-ligowym Baskecie Kwidzyn, niczym specjalnym się nie wyróżnił, zdobywając zaledwie 6 punktów.

Start Lublin - Górnik Wałbrzych 94:76 (27:10, 18:18, 31:21, 18:27)
Start: Celej 20, Kwiatkowski 15, Prostak 13, Kowalski 11, Jagoda 8, Myśliwiec 8, Bidyński 6, Szadura 5, Prażmy 5, Król 3, Stefaniuk 0, Samborski 0.
Górnik: Sterenga 24, Jakóbczyk 11, Pieloch 10, Matczak 9, Mrozik 6, Józefowicz 5, Buczyniak 5, Stochmiałek 4, Grzywa 2, Wróbel 0, Ratajczak 0.